TOPlist

Hlavní menu

  ›› úvodní strana
  ›› guestbook
  ›› odkazy
  ›› arty "pro povídky"
  ›› layouty

Ostatní povídky

  ›› jednorázovky
  ›› kapitolovky
    ›› rozepsané

        

3.kapitola - Po škole


     vloženo: 09.04.2012    aktualizováno: 09.04.2012   
     18.219 znaků/3.098 slov    počet zobrazení:   

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Part 1 - píše Ann

   Samantha sa len obzrela za odchádzajúcou kamarátkou z Talianskych vysočín na juhu a otočila sa na päte a zamierila rovno hore po schodoch, keď tu!
   Narazila rovno do niekoho, koho zaskočila, no ten dotyčný (TEN - mužská vôňa prezradila) bol taký duchaprítomný, že ju nepustil na zem, ale ju schytil popod ruky a pritlačil si ju ešte viac k sebe.
   "Ja viem, že sa ti páčim, ale nemusíš sa mi hádzať do náruče," podotkol nejaký chalan chlácholivým hlasom. Samantha už mu chcela vynadať, keďže si myslela, že to je Sirius, no jej mozoček sa prerátal, keď namiesto šedých očí šokovane hľadela do nádherných modrých očí.
   "Sorry.... ale to asi tá tvoja vôňa ma k tebe pritiahla," uškrnula sa na celkom známeho študenta z ich fakulty. Známy ako známy. Mal krásne oči, tvár, hnedé vlasy - konkurencia pre Siriusa, keďže tento "týpek" bol z tých, čo po ňom baby šalejú, no tento baby nechcel, nemal o ne záujem. Radšej sa tak túlal po knižnici a po chodbách a nepútal na seba pozornosť.
   "Vôňa? Keď ma chceš zbaliť, tak to povedz normálne," uškŕňal sa. Pravdaže si Sebastian - tak sa volal, robil srandu ako z každého, nad čím sa Sam len pousmiala.
   "Keď budem mať záujem zbaliť ťa, tak sa ti ozvem," rýchlo sa vymotala z jeho náruče a utekala ďalej v ceste. Akurát pred vstupom do Chrabromilskej fakulty vchádzal Sirius, tak Samantha pridala do kroku, aby nemusela hovoriť to heslo zas a znovu - nebavilo ju to. Ako keby nemohli dať dvere na nejaký číselný kód, alebo na nejaké slovo - ľahko zapamätateľné. Nie ako ti posledné heslá minulého školského roka: "Diéta, Málomocnosť, Srdečnosť."... Také heslo "Idiot Black!" by sa veľmi ľahko zapamätávalo.
   "Čakaj!" skríkla po ňom, keď už-už bola pri obraze Tučnej pani. Drahý Black sa otočil, privrel dvere a vystrčil do nich len hlavu.
   "Čo by si rada, Rosretová?" vyškieral sa na ňu. Tá len udychčane zastavila pred vchodom a prevracala znechutene očami.
   "Teba vieš?... Pusti ma dnu, len to, aby si mi nezavrel tie dvere pred nosom," zaprela sa rukou o stenu a nakúkala dnu do klubovne, kde bolo určite teplo a každý sa horlivo rozprával, ako prežili svoje prázdniny, či aké budú mať zajtra hodiny
   "Asi... ťa nepustím," zasmial sa sám pre seba Black a vyplazil jej na dodatok jazyk. "Alebo pustím, ale za malý bozk... tuto," ukázal si pravým ukazovákom na pery. Samantha naozaj nemala na žiadne blbosti čas.
   "Fajn, poď bližšie, nech máme túto odpornosť za sebou," vzdychla si porazene, i keď v kútiku jej duše bola rada, žeby ho pobozkala. Bolo v tom niečo viac ako len naťahovačky od malička, keď jej Sirius jedol pieskové buchtičky a kradol hrabličky z pieskoviska? Nie, Samantha to ihneď zamietla. Blacka ľúbiť nemôže, to už len z princípu.
   „Čože?" Sirius asi neveril vlastným ušiam. Já jsem mu hovorila, že nech si konečne kúpi ten načúvací strojček!
   "No tak, Sirius.... je mi to dosť odporné, ale nemienim sa tu naťahovať o jedny blbé tučné dvere!"
   "Tučné?" ozvala sa "plnšia dáma z obrazu." Paráda, ona ma počula - ironicky prelietlo hlavou Samanthe.
   "Tak toto mi nikto neuverí, poď!" Sirius kašľajúc na urazenú Tučnú dámu - za toto nám asi zajtra neotvorí celý deň klubovňu – ťahal Samanthu do stredu klubovne, kde na seba upútal pozornosť. "Aha, kukajte... Samantha ma chce pobozkať.. sama mi to povedala!" víťazoslávne sa Sirius uškŕňal na svojich priateľov, len neveriacky krútili hlavou.
   "S tebou?" zvýšila hlas hrano Samantha - robila sa ako keby ona nič. "Sprosté, idiotské a ešte namýšľavé, pche!" odfrkla si, prehodila svoje dlhé plavé vlasy cez rameno a odpochodovala do svojej izby kdesi na konci vedľa spoločnej kúpeľne.
   Ľahla si konečne na svoju posteľ, zadívala sa na červené nebesá a usmievala sa od ucha k uchu. Emily je s ňou na Rokforte! Môžu vyvádzať spolu! Spievať ich rockovo nezávislé pesničky niekde uprostred Zakázaného lesa! Zvádzať chalanov ako v Taliansku pri fontáne Di Trevi!
   Zrazu však Samantha prestala premýšľať nad takýmito vecami a musela zastaviť svoj aj tak spomalený mozog. Na Rokforte je poctivá žiačka, nie žiadna odviazaná rebelka...ale kto vie, možno sa to zmení.
   "Som krásny, ako kvietok na lúke. Brala by ma každá, nech som akýkoľvek. Žmurknem na ňu a hneď šup šup pod ňu.... lá lá lá," ozývalo sa spoza stien Samanthinej izby. Ten hlas jej vždy robil napriek. Nevýhoda izby vedľa kúpeľne bolo to, že ktokoľvek tam išiel, tak ho počuli. A tento spev! Tento provokatívny spev vedel len škriekať Sirius Black! Kto iný!
   Zobrala svoje topánky a silno ich začala trieskať o stenu, dokým ten rámus neprestane aspoň. Vydarilo sa, sprcha sa zastavila. Jasne bolo počuť pootočenie kohútikov a všetky tie mokré stopy nôh na zemi.
   Samantha využila svoju šancu a celkom vytočená Blackom sa vyrútila do kúpeľne - div, že to neľutovala.
   "Black! Ty hrozný, spotený, uslintaný, bez rozumový, namyslený,..." ešte by jej ústa hovorili ďalej, keby nestáli len tak otvorené od nemého úžasu. Pred ňou stál sám Sirius Black, tak ako ho Pán Boh stvoril - či už jeho rodičia. A ak ho robili po tme, tak im musí poslať ďakovný list - lebo sa im veľmi podaril. "Idiot..." slabo vydýchla, keď sa Sirius chvalabohu neotáčal čelom ku nej. Mala dosť výborný pohľad na jeho mäsitý, sexy zadok, ktorý bol taký...hmm...vrrr, jednoducho mňam!
   Sirius okamžite asi počul menší roztápajúci hlások za ním, tak sa len uškrnul. Pevne rozhodnutý sa otočil o 180° a díval sa na dievča s modrými očami, ktoré stálo s otvorenou hubou pred ním.
   "Veľký...veľký idiot," zopakovala slabo Samantha po obzretí Blackovho mužstva. Samantha sa oprela o dvere a naskytol sa jej geniálny pohľad! Telo obsypané tehličkami, a to medzi nohami...no hovorme si čo chcete, tie chýry, čo putovali o Sirusovej strednej nohe predsa len neboli kadejaké historky, ale predsa len pravda. Zalapala po dychu.
   "Ty sa červenáš?" usmial sa samoľúbo Black a pomaličky ku nej pristupoval bližšie a bližšie.
   "Nie, pravdaže nie," Samantha sa márne snažila svoje oči držať na línii Blackových očí, ale trošku jej utekali dole.
   "Také vtáctvo si ešte ani nevidela, že?" provokoval ju ďalej a už bol celkom na nej nacapený. Cítila jeho teplo sálajúce z neho, jeho každý pohyb...všetko. A keď všetko, tak naozaj všetko!
   "Nie, nevidela," priznala s pokojom v hlase Samantha, "Preto by som rada videla z tých vajec praženicu," pevne sa ho chytila okolo ramien a čo najsilnejšie ho kopla medzi nohy. Radšej brala nohy na plecia a utekala do svojej izby.
   Celá horela a červenala sa. Tri dievčatá v jej izbe nechápali, čo sa deje, no Samantha to nechcela ani okomentovať nijako. Moc sa s nimi nebavila, radšej sa rýchlo prezliekla a zaľahla do svojej postele, kde zatiahla všetky svoje červené závesy a s blaženým úsmevom na perách zaspávala
   Len či si premietala to, ako ho videla úplne nahého, alebo to, ako ho kopla medzi nohy...

   "Čo sa deje?" spytovala sa nedočkavá Emily Samanthy cez hodinu Transfigurácie, ktorú mali hneď na druhý deň spoločnú a hneď aj prvú.
   Samantha sa totiž stále smiala, keď videla Siriusa, trošku kráčal obkročmo a zrejme sa to roznieslo aj po "Potter-bande" lebo tí sa smiali taktiež rovnako. Emily ničomu nechápala.
   "Tak...poviem ti to...." síce ju Sirius po celý čas prepichoval vražedným pohľadom, toto jej musela proste povedať. Bolo všade ticho, len dve študentky v predposlednej lavici pri okne si niečo šepkali, inak bolo počuť len škrabot bŕk po zažltnutom pergamene.
   "Čože?!!" vykríkla zrazu od smiechu Emily, ktorá to už nevydržala. McGonagallová zatínala ruky v päste a dostávala nervy, no pre dievčatá akoby neexistovala. "A koľkého ho mal?"
   Síce trieda nepočula ten predošlý rozhovor, no toto im stačilo. Hlavne, keď sa začala Emily smiať pri pohľade na Siriusa a ešte naňho ukázala pri tej poslednej otázke, ktorú položila Samanthe.
   "A von! Po škole sa vidíme na treste! Ja tu nebudem učiť nevychovanú zverbu pubertiačok, ktoré sa zaujímajú o nejakú dĺžku! Lebo na dĺžke nezáleží, ale na výkone," McGonagallka záhadne očervenela. Celá trieda vybuchla ešte raz do smiechu a dve dievčatá si spakovali svoje veci a išli sa smiať radšej von na chodbu, keďže ich Minervčika vyhodila.
   "Aká skúsená - ale na výkone!" napodobnila ju Samantha a bola už v kŕčoch smiechu. Vysadla si na rám okna a vedľa nej rýchlo vyhupla aj Emily. A že sa Chrabromil a Slizolin nemusia len z princípu - tieto dve boli živý príklad toho, že sa to dá vydržať.
   "Asi to potajomky robia so Slughornom v skleníkoch," chichúňala sa Emily. Zrazu však nastalo ticho. Všade sa učilo nikto nikde nebol. Vtáčiky spievali, dievčatá mali na tvári blažený úsmev. Nebolo čo robiť.
   "A teraz čo?" spýtala sa do ticha Samantha.
   "Máme predsa ešte dosť času...po tejto hodine by sme aj tak mali jednu voľnú. Treba niečo vymyslieť a ja viem aj čo. Poď!" rýchlo chytila Emily za ruku a ťahala ju niekam preč - ani Samantha netušila kam.

   Part 2 - píše Wera

   „A kam ideme?" už hádam po stopäťdesiaty raz položila otázku Emily. Už ju boleli nohy a nebavilo ju stále pobehovať hore, dole po hrade. Sam zrazu dostala geniálny nápad.
   „Za mnou!" zavelila Samantha a rozbehla sa na siedme poschodie. Emily prevrátila očami a sadla si na zem.
   „Ja už nikam nejdem!" zakričala za ňou Em a založila si ruky na prsiach. Neozvala sa žiadne odpoveď a ona si len povzdychla. „Há há, veľmi vtipné Sam! Vylez!" Em sa postavila a pozrela sa za roh, no Samanthy nikde. „Sám?" ešte raz zakričala smerom, ktorým ušla, ale márne. Jediné čo sa k nej vrátilo, bola vlastná ozvena. No hej všade ticho, veď sa učilo. A ona... sama... vo veľkom hrade, ktorý je ako bludisko... sama... no prúser...
   Diký Samíí, pomyslela si Em a pomaly sa túlala prázdnou chodbou. Nakúkala do každej triedy a vždy sa mykla, keď na ňu nakričal nejaký profesor, no vzápätí sa za zavretými dverami, začala smiať. Takto to išlo asi takých desať minút. Emily sa bezcieľne túlala stratená chodbami, potichu si pohmkajúc ten istý text dookola a rozmýšľala, či ju Sam hľadá. Ani si nevšimla, že sa k nej zozadu niekto prikradol. Ten dotyčný sa k nej pomaly prikradol a chytil Emily za plecia a vykríkol:
   „Baf!"
   S Emily myklo a chytila sa za plecia. Za ňou sa ozval hurónsky smiech. Emily sa zamračene zvrtla a zelené oči zabodla do smejúceho sa Luciusa.
   „No haha, strašne vtipné," povedala prevracajúc očami si napravila habit, ktorý jej skĺzol z ramena.
   „Tak prepáč, ale mne to vtipné prišlo," povedal pomaly sa ukľudňujúci Lucius a zotrel si z kútika oka slzičku. Em mu vyplazila jazyk a otočila sa na odchod. On k nej však pribehol a oprel ju o stenu. „Kamže, kamže? Čo keby si ten jazyk použila na užitočnejšie veci, hm?" zapriadol jej Lucius do ucha a kusol ju do lalôčika. Em sykla bolesťou a zamračila sa na Luciusa. Snažila sa nejako odtiahnuť, ale keďže ona bola nalepená na stene a vraj "prírodný" blondiak sa na ňu lepil, ako žuvačka, nestačila urobiť veľa.
   „Musím nájsť kamarátku," odpovedala mu, položila mu ruky na plecia a snažila sa ho odtlačiť. Bohužiaľ, on bol silnejší a aj vypracovanejší. „Prosím pusti ma," hodila naňho psie oči, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani Black, a dúfala, že to pomôže. Lucius akoby na chvíľu zaváhal, ale nepresvedčila ho.
   „Koho? Tú Chrabromilčanku? Vieš o tom, že Slizolin a Chrabromil...to nejde dokopy?"
   „A od kedy? Ja a Sam sme dobré priateľky a ty ma pusť!" teraz už začínala byť riadne vystrašená, keď sa tak na ňu lepil a do stehna ju niečo tlačilo. Niečo veľké... Na sucho prehltla a pozrela mu do oceľovo-modrých očí, z ktorých sálal chlad. Lucius jej prešiel jednou rukou po stehne až pod sukňu. Em zhíkla, keď ucítila na svojom zadku jeho studené ruky. A aby toho nebolo málo prešiel jej jazykom aj po krku.
   Emily sa prudko dvíhal a klesal hrudník, srdce divo búšilo a vystrašeními očami na neho zdola pozerala. Lucius si jej pohľady nevšímal a venoval sa jej krku a miesto, kde bola koža najtenšia jemne kusol a následne sa ta prisal. Emily privrela oči a z pier sa jej vydral ston. Lucius sa pousmial a voľnou rukou jej začal rozopínať gombíky na blúzke, zatiaľ čo sa perami venoval tým jej. Síce zo začiatku odporovala, uhýbala hlavou a zatínala zuby, ale nakoniec povolila. Bozky mu neoplácala, pár krát ho aj kusla, ale nepomáhala, ba čo viac, zdalo sa, že sa mu to páči. Keď už rozopol aj posledný gombík na jej blúzke, akoby sa jej v hlave rozsvietila žiarovka. Blik!
   „Lucius...,"snažila sa uhnúť hlavou, aby mohla rozprávať, „prestaň!" No on akoby nereagoval a viac ju tisol k sebe. „Pusť ma!" začala sa vzpierať Em a odtláčať ho od seba, čo sa jej aj podarilo, bohužiaľ len o pár centimetrov. Lucius po nej zazrel a znova sa začal po nej sápať. „Nie!" opäť rázne zopakovala a snažila sa mu niečo urobiť. Lenže ona nikdy nebola na bitky a podobné veci. Na to tu bola Sam, ktorá....ktorá bola kdesi v prdeli, zatiaľ čo sa po nej sápal nejaký nadržaný, peroxidom vyžratý idiot.
   Malými päsťami mu búchala do hrude, odťahovala sa a vrtela, snažila sa vypáčiť z jeho zovretia, ale nič nepomáhalo. Keď už to vyzeralo biednejšie, ako to vyzerať mohlo objavila sa záchrana v podobe SuperSamanthy! Zdá sa, že keď Samantha dobehla na 7. poschodie a nenašla za sebou svoju kamarátku išla ju hľadať. A našla ju práve včas.
   „Lucius, pusti ju, kým ti pekne hovorím," povedala kľudným hlasom a Lucius sa na ňu pobavene pozrel.
   „Máš zmysel pre humor, Sam." Jeho nepozornosť využila Emily a buchla mu čelom do úst. On zasýpal a zlostne na ňu zazrel.
   „Čo zazeráš? Mňa to bolelo vyše, ako teba!" zasyčala šúchajúc si čelo. To sa zatiaľ Sam k nemu potichu zozadu prikradla a urobil svoju obľúbenú vec. Áno, máte pravdu, kopla nášho milého Luciusa do rozkroku. Jeho chyba, nemal stáť tak naširoko. Lucius sa okamžite chytil za poškodené miesto a zložil sa k zemi. Emily využila to, že ju už nedrží a ušla sa schovať za Samanthu. Tá zasa využila toho, že je Lucius na zemi a kopla ho aj do chrbta. Potom ho chytila za blond šticu, vyvrátila jeho hlavu k sebe a uštedrila mu aj jeden monokel. Na pamiatku.
   „Bože Sam ja ťa milujem!" hodila sa jej okolo krku Emily. Bola trochu strapatá, červená a vystrašená, ale rada, že je tu Sam.
   „A ty si kam zmizla?" zvedavo sa spýtala Sam.
   „Nikam," povedala popravde a pozapínala si blúzku. „To ty si mi ušla ale kašlať na to, hlavne, že si tu," ešte raz sa na ňu vďačne usmiala a potom pozrela na Luciusa ležiaceho na zemi v bezvedomí. Trochu doňho kopla a zvrchu naňho pozrela. „Čo s ním?"
   „Dokopeme ho do Nemocničného krídla?" navrhla s úsmevom Sam.
   „Súhlas," usmiala sa Emily a spolu so Sam ho začali kopať/kotúľať/postrkovať a vliecť ho tým smerom. Keď ta došli Lucius vyzeral ešte horšie ako predtým. Madam Pomfreyová zhíkla, keď ho uvidela.
   „Čo sa mu stalo?" Dievčatá sa na seba pozreli a uznanlivo povedali:
   „Spadol zo schodov," viac-menej, dodala každá v duchu. No veď ho ťahali aj po schodoch, takže je to sčasti pravda. Pomohli ho Pomfreyovej vyzliecť a dať do pyžama, pričom sa obidve dievčatá chichotali. Zdá sa, že Lucius sa môže popýšiť riadnym...nástrojom. Keď už obe stáli pred Nemocničným krídlom nevydržali to a začali sa rehotať.
   „Aj tak ho má menšieho ako Sirius," dodala Sam a Emily ledva dýchajúc sa začala znova rehotať.

   McGonagallová stála v učebni transfigurácie a pozerala na nástenné hodiny. Dievčatá meškali už 5 minút. Pri nej sedeli v lavici rozvalený a znudený Sirius a James.
   Medzitím sa Samantha a Emily ponáhľali na miesto určenia.
   „Myslíš, že nás Minnie zabije?" spýtala sa zadychčaná Emily.
   „No, snáď nie," povedala Sam a vbehla do triedy a Emily za ňou. „Pre...páč..te..." zadychčane sa ospravedlňovala a lapala po dychu. Emily sa predklonila kašlajúc a sýpajúc sa držala za kolená. Chalani hneď zbystrili pozornosť a Sirius zablúdil...teda Siriusove oči MIMOVOĽNE samy od seba, ako on neskôr tvrdil, zablúdili do Emilynho výstrihu. Keď dievčatá už ako tak popadli dych, všimli si, teraz už sa frajersky tváriacich sa chalanov.
   „Aspoňže ste vôbec prišli...Tak!" tľapla rukami a všetci štyria až nadskočili, „mám pre vás štyroch prácu." McGonagallka švihla prútikom a z katedry sa na dve spojené lavice zniesla kopa starých a nových pergamenov, brká a atramenty.
   „Na starých pergamenoch mám napísaných všetkých žiakov, ktorých som kedy učila. Prepíšete koľko stihnete," oznámila im a odišla...kamsi. Dievčatá sa začali potichu hádať a chlapci na nich nechápavo pozerali. Nakoniec tá hádka skončila tak, že namosúrená Emily si sadla oproti Siriusovi zabíjajúc Samanthu pohľadom, ktorá sa tvárila, že tam nie je. Posunula si kopu pergamenov tak, aby sa nemusela pozerať na Siriusa, vzala si jedno brko, kalamár čistý a starý pergamen a začala prepisovať. Sirius pozrel pobavene na Jamesa a tú kopu odsunul tak, aby na ňu videl. Ľahol si na lavicu a s debilným úsmevom pozeral na Emilyninu sklonenú tvár. Tá jeho pohľady a debilný úsmev vytrvalo ignorovala a horlivo prepisovala a Samantha nasledovala jej príklad. Sirius vytvoril z prstov "nohy" a pomaly sa s nimi približoval k Emilynej ruke. Zdá sa, že si to nevšimla. Sirius ju s úsmevom jej položil dlaň na chrbát ruky. Emily sa najprv pozrela na svoju ruku a potom na Siriusa. Usmiala sa a pozrela naňho.
   „Áno?"
   „Nič," s úsmevom povedal a pohladkal ju.
   „Fajn," ona pozrela na pergamen, vystrela sa, natiahla sa, akoby ho chcela chytiť, ale vzala do ruky kalamár s čiernim atramentom a prskla mu ho do vysmiatej tváre a striasla svoju ruku zo svojej a začala sa smiať.
   Zo Siriusovej tráve pomaly vymizol úsmev a rukami si utieral oči a tvár od atramentu. Medzitým dvihli pohľad Sam a James a ako náhle uvideli Siriusa vypľúvajúceho atrament sa začali tiež smiať. Všetci traja si tľapli a naďalej sa smiali. Sirius po nich len zazeral. Samantha vytiahla prútik a so Siriusom až myklo.
   „Kľud, ja ťa len umyjem," povedala potláčajúc smiech. „Aquamenty!" vykríkla a do Siriusovej tváre udrel silný prúd vody a zhodil ho zo stoličky. Teraz vyzeral úžasne, po tvári mu stekal atrament miešajúci sa s vodou a bol celý mokrý.
   „Vďaka," ironicky poznamenal a zbieral sa zo zeme, zatiaľ čo Sam, Em a James sa po nej váľali. Po desiatich minútach sa ako tak pozbierali a vrátili sa k prepisovaniu, stále sa chechotajúc. Keď prišla McGonagallka a uvidela Siriusa zostala najprv v šoku, potom však len mykla plecom a pustila ich.
   Sirius sa vliekol na konci skupiny ako mokrý pes so stiahnutým "chvostom". Emily a Sam sa objali a každá išla do svojej klubovne. Emily s dobrou náladou cupkala do slizolinskej klubovne, zatiaľ čo sa Samantha celú dobu do chrabromilskej veže spolu s Jamesom dobre bavili na Siriusov účet.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Kapitoly: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, epilog