TOPlist

Hlavní menu

  ›› úvodní strana
  ›› guestbook
  ›› odkazy
  ›› arty "pro povídky"
  ›› layouty

Ostatní povídky

  ›› jednorázovky
  ›› kapitolovky
    ›› rozepsané

        

5.kapitola - Nasledujúci deň


     vloženo: 24.05.2012    aktualizováno: 06.04.2013   
     19.367 znaků/3.283 slov    počet zobrazení:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Part 1 - píše Ann

   Zmorená po celom dni pátrania u nej doma sa vrátila na školské pozemky. Prechádzala okolo jazera, odkiaľ vychádzali podivné bublinky a mohla aj prisahať, že tam videla plávať na hladine Dumbledorove bombarďáky! A videla aj Filcha, ktorého Zúrivá vŕba trošku vyvetrávala, keď si ho chytila "jemne" do svojho zovretia a metala s ním z jednej strany na druhú. Dokonca videla aj Luciusa Malfoya s obviazanou nohou - nabudúce sa budú snáď viacej krotiť s Emily, alebo ani nie.... krásny pohľad bol naňho.
   "Pozrimeže, kto sa nám tu po celom dni zjavil," zarýpal do Samanthy celkom známy hlas - Black. Prevrátila očami a škodoradostne sa uškrnula. Otočila sa naňho, aby mu hľadela priamo do očí a hľadala tam nejaké zákeráctvo ako vždy. On tam však len stál s pohárom vody v ruke a usmieval sa na ňu.
   "Snáď som ti chýbala?" oprela sa o zábradlie, ktoré viedlo hore a teatrálnym gestom si zívla. Mala dosť divný deň, keď zháňala darček pre Emily. Vlastne aj pre seba. A ešte pár prísad pre pomstu na Siriusa.
   "Práveže nie, aspoň som mal konečne krásny deň a ty si mi ho nezatieňovala tvojim ksichtom," vykrútil pery do úškrnu a jednu ruku si schoval do vrecka na nohaviciach. Kto vie možno jednou rukou hral so svojimi vajíčkami ping-pong.
   "To je zvláštne.... vieš...v tom tvojom milostnom," keď vyslovila to zvláštne slovíčko - milostnom - tak rukami naznačila úvodzovky. "lístočku, čo som si našla ráno sa písalo úplne niečo iné, ale ak si ma chcel nachytať na nejaký tvoj veľkolepý plán - smola, Black!" otočila sa svojim smerom a pomaličky si to šlapala hore schodmi. Sirius ju však chytil za lakeť. Prevrátila znechutene očami.
   "Počkaj...j a...ja," zakoktával sa Sirius. Samantha sa prekvapene otočila a striasla zo seba jeho ruku.
   "Len ma tu nezakokci, Black. Nemám pre teba večnosť...vieš...chcem aj spať," znovu sa oprela o zábradlie a kukala sa naňho. Ani sama nevie prečo, ale stále sa jej objavoval pred očami ten nahý Sirius zo sprchy. ..hmm...prečo som po ňom vtedy nevyštartovala.
   "Ja som to myslel vážne," vyletelo z neho. Prvá reakcia Samanthy bola - nehorázny smiech, ktorý vôbec neprestával.
   "Prepáč, Black, ale prvý apríl ešte len bude. Dosť bolo žartov, idem ja spať," krútila hlavou, no chytila sa ho za rameno a potriasla ním. "Konečne sa ma rozosmial bez toho, aby si ma trochu urazil. Ty šialenec jeden vygumovaný."
   "Ja to naozaj myslím vážne," vložil jej do rúk svoj pohár a kľakol si pred ňu. Objal ju okolo kolien a začal jej ich bozkávať. "Milujem ťa, Samantha a preto som ťa aj provokoval...proste som ťa miloval. ... prosím..neopúšťaj ma, chcem ťa držať v náručí, hladiť ťa, bozkávať..obímať..všetko," začal jej kolená obletovať bozkami až išiel vyššie a vyššie....pomaličky to bolo mládeži neprípustné.
   "Erotický klub je v Rokville pod Medovým rajom, mládež jedna hormónmi posadnutá. Aj by spali spolu na schodoch. Kde sú tie časy, keď všetci potajme spávali v senníkoch, ktoré podpálili...." premával sa okolo nich akurát Duch Bielej pani, ktorý svojimi rečami len zhoršil celú túto situáciu. Samantha sa musela poriadne napiť. Aká bola vďačná, že v tom Siriusovom poháre bolo aj trochu alkoholu. Ihneď jej vybehla červeň do líc.
   "Budem tvoj verný psíček, hav hav!" keby nemala Samantha svoje oči prilepené sekundovým lepidlom pevne vo svojich očných jamkách, ak jej už dávno visia dole až k zemi na strunkách.
   "Sirius, vážne...pusti ma už radšej...ja...idem spať a ty...si buď opitý, alebo si retardovaný, čo sa navzájom nevylučuje. Plus do toho tvoj idiotizmus a imbecilita....choď sa dať liečiť, to by bolo najlepšie." Samantha radšej odskočila od neho až sa jej zatočila hlava. Rýchlo bežala hore schodmi do svojej klubovne a nechala tam Siriusa vysmiateho od ucha k uchu, ktorý si šepkal vetu, ktorú už ona aj tak nemohla počuť.
   "Teš sa, Samantha!"

   Samantha sa ešte večer omámene skotúľala na večeru, kde sa podávala len praženica s hubami (šialená Trelawenyová zbierala - všetky hríby študenti pohádzali pod stôl) a pečeným toastom. Našej plavovláske sa len knísala hlava zo strany na stranu a zaspávala, no bola aj hladná a nechcela svojim škvŕkaním v bruchu zobudiť Chrabromil, ktorý by sa jej určite za to nejako pomstil.
   "Sam!!!!" skríkol od dverí dievčenský hlas. Samantha lenivo zodvihla hlavu, zaklepkala viečkami a rozoznala len červené čudo, ktoré letelo ku nej. Ihneď sa schovala pod stôl v domnienke, že to niekto na ňu vyslal nejakú ohnivú červenú guľu.
   "Neschovávaj sa! Už som si myslela, že sa mi budeš vyhýbať celý deň," objala ju Emily pod stolom - tam aspoň mali súkromie. Lenže ako si tak prezerala Samanthu nevyzerala práve najlepšie. Opuchnuté oči až podliate krvou zúžené do malej štrbinky a iba to s ňou knísalo z jednej strany na druhú.
   Naposledy takto bola zriadená aj s Emily v Paríži, kde na brehu rieky Seiny ukazovali okoloidúcim turistom na vyhliadkovej lodi svoje zadky. Čo už - aj takéto krásy máva Paríž. Hlavne cez leto a hlavne, keď sú tam oni dve - hlavná atrakcia a super ej na tom, že ZADARMO!
   "Len sa akosi necítim dobre," objala ju Samantha. Nebola s Emily celý deň, no nemohla s ňou byť. To čo pre ňu chystala bolo len prekvapenie a ona sa o tom nesmela dozvedieť za žiadnu cenu. "Krúti sa mi hlava...a tak..neviem čo mi je..asi budem chorá."
   "Alebo si našla nejaké tajné alkoholické skrýše Záškodníkov," skonštatovala Em a zasmiala sa. Trošku vyliezla von, zo stola zobrala pohár s vodou a vliala ho Sam do tváre. "Lepšie?"
   "O niečo," zažmurkala Samantha a konečne sa jej Emiyl zračila o niečo jasnejšie. "Inak.. máš rozotrený rúž...ako keby si sa bozkávala.." zahladila sa na ňu, no skôr si vyzula jedno topánku a hodila ju do blonďavého študenta, ktorý im narúšal ich intímnu atmosféru. "Tí Rokfortskí študenti sú rokom stále sprostejší a drzejší. Ani pod stolom nemáme pokoj. Vieš čo Em? Naozaj sa nemám dobre, idem si ľahnúť, zajtra sa porozprávame...ahoj," objala na rozlúčku kamarátku a vychádzajúc spod stola si hlavu tresla o stôl ešte zo päťkrát, dokým ju odtiaľ poštvornožky nevyvliekla Emily.
   Tá ju musela pomaly odvliecť až ku Chrobromilskej klubovni, lebo Samantha začala pomaly baliť jeden obraz, kde boli mnísi, potom koketne dvojzmyslami narážala (nie len slovne ale aj fyzicky) na jeden stĺp a nakoniec sa rozhodla, že pôjde vyfajčiť riaditeľovi - chvalabohu tu bola Emily, ktorá ju v tom zastavila, i keď by rada videla to s riaditeľom.
   Sam odovzdala Blackovi, ktorý sa zaručil, že ju odvedie do postele - len či mu veriť, ale čo s tým narobí aj keby ju hneď šmykol - Samantha by si z toho nič nepamätala a Sirius by behal celý čas blažený po Rokforte a chválil by sa každému. Lenže mohol by si to aj vymyslieť, ale to Emily ľahko odhalí, lebo len ona vie, že Samantha ma na ľavom stehne z vnútornej strany úplne hore vytetované "Strčte sa všetci do jedného!" a to pekne krásne uzavreté v srdiečku.
   Samantha nič netušiac ostala pri Siriusovi, ktoré s ňou mal plány - a dosť nekalé.

   Samantha sa pomaličky prebúdzala. Zívla si ako vždy a porozhliadala sa ešte trošku zalepenými očami po okolí izby. Cítila tu zvláštny zápach. Akoby nejaká háveď.... no možno sa to cez hrubé kamenné múry pomaličky blížil smrad zo Siriusových topánok.
   Prevrátila sa na bok, no zrazu zastala. Namiesto toho, aby jej ruka pristála vedľa nej a spadla na hodvábne - trošku zažltnuté - povliečky jej periny, spadla na nejakú objemnú hmotu, ktorá sa hýbala a bola dosť mäkká, že radšej odtiaľ tú ruku vytiahla, keďže sa bála, aby jej v tej hmote už navždy náhodou neostala.
   Otvorila jedno očko, ale v zapätí hneď aj druhé. Štuchala do tej osoby, čo bola vedľa nej. Tá sa otočila na ňu a naša Samantha s hrôzou zistila, že spala vedľa Petra Pettigrewa.
   "Čo tu robíš?" pritiahla si inštinktívne perinu až niekam po krku - bála sa, že dostane nejakú chorobu od neho.
   Peter sa však len za ňou načiahol a začal ju hladkať zaľúbeným pohľadom po ramene. "Večer z teba bola riadna dračica, zlatko.. užili sme si to." Samantha vyvalila oči.
   "Čo sme si užili?"
   "Spali sme spolu," nechutne si pritom oblizol jazykom hornú peru. Samantha začala kričať.....
   Okamžite otvorila oči. Zhlboka si vydýchla, keď sa prebudila v Núdzovej miestnosti, kde ju pravdepodobne zaviedla Emily včera a nie vo svojej izbe v Chrabromile vedľa Petra. Ešte jej doteraz bolo zle. Zasnene sa dívala na obláčiky pery, ktoré asi vytvorila v tejto miestnosti Emily. Je taká rada, že ju má pri sebe. Fakt nechápe, čo jej včera bolo...cítila sa akosi divne. Akoby bola opitá, no pritom vypila len ten dúšok, čo mal Sirius v pohári.
   Znova sa pretočila na bok so zavretými očami odhodlaná pokračovať v spánku ďalej. Aj by pokračovala keby pod rukou znova niečo nenahmatala. Tentoraz to bolo ploché telo a jasne cítila pod prstami aj tehličky - aspoň to nie je Peter - povzdychla si Samantha v duchu a otvorila oči.
   "Sirius?" vyhŕklo v nej v momente.
   "Nekrič, my chceme ešte spať," pomrvil sa trochu, otočil sa na chrbát, aby mu bolo vidieť do tváre, no spal ďalej.
   "Kto my?" veď ona bola hore, kto by tu mohol ešte dočerta byť?
   "Ja," ozval sa chladný hlas z jej pravej strany. S hrozením otáčala hlavu a najprv zbadala blond háro a potom tvár Luciusa. Teraz mala naozaj na mále, aby jej oči neušli.
   "Aj ja som tu, nezabúdajte na mňa," spopod jej nôh niečo začalo vychádzať. Krásne šedé oči, strapaté čierne vlasy - Regulus - Siriusov brat.
   "Ja...ja...ja.....čo tu dopekla robíte!!!!!! A polonahí?" kričala od zúrivosti Samantha. Nechápala ničomu, no obávala sa toho najhoršieho.
   "Oprava - sme úplne nahí," zaklipkal na ňu Lucius svojimi extra dlhými blond mihalnicami a vyložil si na jej nohy svoju nohu, čo mal v sádre. "A po druhé - pekne sme si to včera užili."
   "Nie,...to nemôže byť možné!" protestovala Samantha. Ona oblečená bola..no v podstate mala len nohavičky. Prikryla sa až po uši perinou, akoby si myslela, že zmizne pod ňou.
   "Ale je to možné," usmieval sa stále Lucius.
   "Pekne všetci traja," doplnil ho Regulus.
   "A tebe sa to veľmi páčilo," priam si tie slová vychutnával Sirius.
   "Pamätala by som si to! Nebola som...."
   "Opitá?" spýtal sa s úškrnom Sirius. "Ja som ti nekázal piť tú vodu z pohára.... tebe chutilo." Samantha nahlas preglgla a to si ani nepredstavila, čo za čoro-moro sa tu muselo diať.
   "Čo tam bolo?!" po tomto, keď sa odtiaľto dostane asi Siriusa zavraždí, povesí za trenky na nejaký stožiar a nechá ho tam celý týždeň len tak visieť. Toto mu nedaruje. Ani jeho bratovi a tejto Barbie vedľa nej.
   "Len bylinkýýýý," zasmiali sa všetci traja naraz. Až teraz začala naozaj Samantha vrešťať. Kričala kričala... až sa zrazu odniekiaľ zjavil pri nich poklop od kanála, ktorý sa odkryl a pomaličky z neho vyliezala akási príšera - horšie bolo, že tá príšera bola sám Dumbledore.
   "Jééé detii...môžem sa pridať?" ozval sa úchylák ´alá´ riaditeľ školy, no nakoniec pokrútil hlavou. Musí sa predsa správať normálnejšie. "A ihneď všetci do riaditeľne! Čakám vysvetlenie! Buďte si istý, že sa to všetci dozvedia!" Štyria zaľúbenci v posteli sa zhrozili. Aká to len bude hanba pre Samanthiních rodičov a čo to, keď sa niekto dozvie, že Malfoy spal s Blackovcami....
   Začína veľká zábava..... len kto sa bude smiať na konci?

   Part 2 - píše Wera

   Emily sa zobudila na to, že ju niečo šteklí na uchu. Pomaly otvorila obe viečka a zľakla sa. Pred ňou ležal Rodolphus a z úst mu tiekli sliny. Pomaly otočila hlavu za seba a uvidela spiaceho Lucasa.
   Rýchlo skĺzla pohľadom nižšie a uľavilo sa jej, keď zistila, že má nohavice. To sa o Rodolphusovi povedať nedalo. On mal sukňu. Našťastie nie jej. Ako sa dočerta ocitli v mojej spálni? V duchu sa sama seba pýtala, keď si niečo uvedomila. Uvedomila si to, že neleží vo svojej mäkkej posteli s nebesami ale na tvrdom koberci v slizolinskej klubovni.
   Na sebe mala len nohavičky a niečie tričko. To tričko určite nebolo jej, keďže bolo biele s dúhovými rukávmi, lemom a jednou dúhou uprostred a na prsiach bolo napísané "Podporujem Gayov!" a bolo jej veľké. Pomaly sa posadila a porozhliadla sa. Tu to vyzeralo ako po 2. Svetovej ak nie aj horšie. Stoly poprevracané, polovica stoličiek bola postrkaná do krbu, tá druhá asi stihla zhorieť, keď im bola večer zima. Všade naokolo sa povaľovali prázdne fľaše. Tie poloprázdne si tisli spiaci siedmaci k prsiam. Emily bolela hlava a mala okno. Nie okno, ale výkladnú skriňu mala v hlave!
   Pamätala si, že niekto mal narodeniny...áno a ten niekto chrápal akoby mal vypíliť všetky stromy v Zakázanom lese a zakončiť to Zúrivou vŕbou. A Emily išla z toho chrápania prasknúť hlava. Samozrejme, kto iný to mohol byť. Slughorn.
   A kto to na ňom spal? McGonagallová?! No ty môj bože, čo sa tu včera stalo? Hej chalani išli zavolať Slughorna, vraj mu pripravili malú narodeninovú oslavu aj s tortou. Áno dobre si pamätala. A tá torta bola tam, tam, okolo Slughornových úst a zdalo sa jej to, či bola aj na strope? Ako sa tak obzerala vyzeralo to tak, že každý zaspal tam, kde odpadol. Evan mal vlasy v dvoch copíkoch, na perách červený rúž, na očiach modré tiene, z papule mu trčalo lízatko a na čele mal čímsi napísané "Dievča". Asi nejaká ochotná slečna mu požičala minišaty a topánky na podpätkoch. Ten vyzeral.
   Bella bola v objatí s Cissou a obidve spali na jedinom neprevrátenom stole. Alecto a Amycus zase spali na sebe na pohovke. Teda Alecto na chudákovi Amycusovi, ktorému to bolo zrejme jedno. Rabastan spal pre zmenu po sediačky, hlava mu padala na prsia a tiež slintal. Zrejme to mali v rodine. Emily sa začala pomaly vracať pamäť, ale stále ju bolela hlava, tak si ľahla späť na koberec, zavrela oči a nechala sa na všetko rozpamätať...

   Žúr v plnom prúde, všetci sa bavia, Emily sa točí na parkete s tesným závesom Lucasa, Belline ruky sa neomylne presunú na jej zadok. Emily vypúli oči, ozve sa priškrtený zvuk a celá sieň stíchne. Všetci sa pozerajú iba na nich, na presný stred parketu a potom...
   Emily sa s trhnutím prebudí. Leží v posteli v slizolinskej klubovni, všetci spokojne oddychujú, až naňu. Má zrýchlený dych. Pokúsi sa nehlučne zísť s postele, no o čosi zakopne. Sklenená fľaša sa kotúľa po podlahe a na ten rachot sa zobudí aj jedna jej spolubývajúca. Čo je zvláštne, keďže Emily má izbu sama pre seba . Emily sčervenie, keď si spomenie na svoj sen a zatacká sa. Začína premýšľať, prečo ju bolí hlava.
   „Emily?"
   „Ééé?" to čo chce povedať nevyznieva zrovna správne. Skúsi to ešte raz „Ehéém?" Až teraz je to správne! Či?
   Asi nie, lebo Bella sa zatvári nechápavo „Koľko je hodín?"
   Emily sa natiahne za hodinkami. Svieti tam 23:59. Polnoc! Počkať... polnoc? Nie je náhodou Silvester?!
   „BELLÁÁÁ! MY SME ZASPALI!" vyletí vystrašene.
   „Čo sme zaspali?" zabrble Bella rozospato a súka sa z postele. Opadnú z nej nejaké omrvinky z chipsov a inej oslavovej hávede. „Čo sa vlastne stalo?"
   „Pili sme, pili sme, pili sme a potom... hmm, nepamätám si!"
   „Prekvapivé," ozve sa unavene z tretej postele. Prekvapivo mužský hlas.
   „Rod?"
   „Chcem spáááť!" zamňaučí Rodolphus a odtiahne záves na posteli „Ktorého debila napadlo chlastať už od tretej ráno?!"
   „Ju!" ozve sa unisono od dievčat a navzájom na seba ukážu. Emily prevráti oči a stiahne ruku „Dobre, fajn, bol to debilný nápad, stačí?"
   „Mne hej..." ozve sa Rodolphus oduto.
   „Je polnoc," podotkne Bella inteligentne.
   „HMMMMM?" zatiahne Emily znudene, Rodolphus zívne, sekundová ručička dosiahne dvanástky spoločne s dvoma ostatnými.
   „Nepripijeme si aspoň niečím?"
   „Všetko sme vypili!" upozorní ich Rodolphus.
   „Všetko nie!" ozve sa zo štvrtej postele a vyletí odtiaľ štupeľ od šampanského. Záves sa odhrnie, sedí tam James Potter.
   „No čo sa tak pozeráte ako obarené riťky? Pome, poháre!"
   Emily s Bellou si vymenia prekvapené pohľady. Sami nevedia, čomu sa skôr čudovať. Či tomu, že v slizolinskej klubovni spí James Potter, alebo že má na sebe ružovú nočnú košieľku so žirafkami a na nohách chlpaté, zajačikové papučky.
   James naleje a zrazu si všetci štrngajú a pripíjajú. Začne hrať hudba, opona sa zatvára, Emily ju podlezie, lebo sa ponáhľa za motýľom...
   „FUJ! Ty vole Rabastan, čo to bolo za cukrík, čo si mi dal?" ozve sa Emily, viditeľne pod vplyvom nejakej látky. Rabstan sa prekvapene zhupne na pätách, akoby sa práve prebral.
   „ČOO?"
   „Že čo to bolo za blivajz!"
   „Nejaké muklovské... od dvojčiat. Volá sa to tuším... LSD?"
   „Eh?" Emily sa zatvári nechápavo a zapije drogu pohárom šampanského „Počúvaj, si si istý, že muklovské?" pýta sa prekvapene, keď začne vidieť modré myšky.
   „Sa pýtaj dvojčiat, nie?"
   Emily otočí hlavu spoločne s myškami doprava, kde na pohovke ležia zhúlené dvojčatá a pokúšajú sa bozkávať s vlastným kolenom „Ech, a nenecháme to radšej na ráno?"
   „Nie, Emily, nie! HNEĎ! Poď sem..." Rabastan si ju prudko pritiahne. Emily sa s ním snaží zápasiť, ale zrazu jej narastú ďalšie dve ruky a tak je bezmocná. Rabastan ju pritlačí o sedačku. Emily sa díva na jeho tvár, na ktorej vyskakujú ružovo-fialové krúžky a točia sa
   „Ty krásne hráš farbami!" zamumle, kým sa ju Rabastan snaží pobozkať. Bohužiaľ nikdy sa netrafí.
   „Ja nič nehrám!" ozve sa smrteľne vážne modrá myš menom Miky, ale znie úplne ako Rabastan. Až na toho slona, čo štrikuje rybník.
   „Hej, počúvajte toto!" zrazu ktosi vletí dovnútra, slizolinská klubovňa sa otočí na McGonagallovú , ktorý máva čímsi vo vzduchu. A ono sa to točí a točí...

   Čo však majú počúvať sa Emily nedopočula. Zobudila sa na druhé ráno natiahnutá na koberci a na sebe mala to divné tričko. Čo sa dialo v tú noc sa nikdy nedozvedela, lebo si to nik nepamätal. Každý však vedel, že sa im podarilo trikrát zobudiť McGonagallovú, ktorá sa snažila spať v slizolinskej klubovni a opiť Slughorna. Ale stále si nevedela spomenúť, prečo má dva rôzne odtlačky zubov na svojich stehnách.
   Všetci sa začali pomaličky prebúdzať, samozrejme každý s riadnou bolesťou hlavy a riadnim suchom v krku.
   „Nemá tu niekto po ruke bandasku s vodou?" ozval sa tackajúci Rabastan.
   „Bože ja uschnem," ozval sa zasa Rodolphus zvedavo si obzerajúci svoju sukňu.
   „Och, mám pocit, že by som exla aj Rokfortské jazero," povzdychla si Bellatrix zliezajúc zo stola. Emily poležiačky sledovala pomaly sa prebúdzajúcu klubovňu a vôbec sa jej nechcelo vstávať zo zeme. V ústach mala ako aj väčšina jej spolužiakov sucho.
   „50 bodov pre Slizolin za najlepší žúr v mojom živote!" boli Slughornove prvé slová, keď sa prebral. „A ďalších 50 tomu, kto mi prinesie pohár vody...mám pocit, že som zožral kilo piesku..."
   „Ani by som sa tomu nečudovala," poznamenala sucho vyschnutá Emily. Niekto jej prehodil ruku cez bok a pritiahol si ju bližšie. Otočila hlavu a pozrela ešte na očividne spiaceho Lucasa. Uškrnula sa, otočila sa mu tvárou a nadvihla sa nad jeho hlavu. Toto si nemohla odpustiť.
   „Budíííííčééééék!" zvreskla mu do ucha a on sa s trhnutím prebral.
   „Si normálna?!" Lucas si chytil hlavu a Emily sa začala smiať.
   „Vstávaj," ešte doňho drgla a postavila sa. Zatackala sa a oprela sa o kohosi. Keď sa už nejako dokázala udržať, pretrela si oči a nie príliš rovno sa vybrala do svojej izby. Pri dveroch sa ešte obzrela naspäť. Väčšina deciek ešte spala tí čo boli hore, chodili hore dolu po štyroch, alebo sa plazili, medzi nimi aj Lucas. Uškrnula sa a vošla do izby. Obliekla si zelené tepláky, keďže tie čierne jej po včerajšom žúre záhadne zmizli a to tričko sa jej tak zapáčilo, že si ho nechala oblečené. Potom vošla do kúpeľne.
   Pozrela sa do zrkadla a zlakla sa. Zo zrkadla na ňu pozeralo niečo, čomu odstávali červené vlasy všade naokolo, rúžom malo nakreslené na lícach srdiečka a na čele otlačenú jendu pusu. Lepšie sa tomu niečomu prizrela a z hrôzou zistila, že je to ona. Rýchlo sa umyla učesala a vybrala sa na raňajky do Veľkej siene, pričom s ňou knísalo z boka na bok.

   Poznámka autorky: aby bolo jasné, dvojčatá sú Amycus a Alecto a nie nebola som nadopovaná ani nič podobné, keď som to písala x) A áno, všetci boli opití tak, že si mysleli, že je Silvester

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Kapitoly: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, epilog