TOPlist

Hlavní menu

  ›› úvodní strana
  ›› guestbook
  ›› odkazy
  ›› arty "pro povídky"
  ›› layouty

Ostatní povídky

  ›› jednorázovky
  ›› kapitolovky
    ›› rozepsané

        

6.kapitola - Keď nečakáte, že IQ niekoho môže byť vyššie ako IQ hojdacieho koníka


     vloženo: 24.05.2012    aktualizováno: 06.04.2013   
     25.155 znaků/4.270 slov    počet zobrazení:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Part 1 - píše Ann

   "Ale my za to naozaj nemôžeme!!! To ona nás ovplyvnila nejako...vyhrážala sa nám!" Regulus sa snažil vyhovoriť pred Dumledorom, no márne. Ten už mal jasno v tom, že všetkých potrestá.
   "Ja som vás ovplyvnila? Ja si zo včerajška nič nepamätám!" skríkla naňho nazúrená Samantha od okna. Ku chalanom sa ani len nechcela priblížiť. Držala si od nich dostatočný odstup. "A tie vaše bylinky! Kriste! Vy ste ma nadrogovali!"
   "S tým nesúhlasím! Ty si si sama odpila z môjho pohára, nebola si donútená!" protestoval pre zmenu Sirius.
   "Ale bola som donútená! Vyznával si mi lásku.... to som musela niečím zapiť! Kto by už len tvoje vyznanie strávil normálne. .prišlo mi zle," prevrátila zhnusene oči a s prekríženými rukami prepichovala všetkých štyroch, čo tam boli - hlavne Dumbledora, ktorý si klepkal prstami po stole, čo ju ešte viac znervózňovalo.
   "Ticho, drobčekovia," prehovoril pritepleným hlasom Dumby. Na ten jeho teplý hlas sme si už všetci zvykli - vraj to má z toho jazera, kde sa topil. Pravdaže sme mu neverili ani jedno teplé slovo, čo vypustil zo svojich úst. "Tu budem rozkazovať ja! Takže tichučko, čo len s vami urobím," žiadostivo si zakusol do spodnej pery a prezeral si chalanov pred sebou - na Samanthu v rohu miestnosti úplne zabudol.
   "Dovolíte, pán riaditeľ," predstúpila peroxidová kráska menom Lucius pred neho. "Ako vidíte, tak mám nohu v sádre a nespočetné menšie zranenia..takže žiadne tresty nemôžem vykonávať," dokonale Malfoyovsky sa usmial. Dumbledore nad ním len mával rukou.
   "Na blondínky aj tak neletím, vypadni, ale vás," jazykom si prešiel po svojej protéze a mľaskol ním. "Budete obsluhovať všetkých študentov jeden celý mesiac vo Veľkej Sieni. Čokoľvek budú chcieť to im naložíte a tak...a hlavne budete variť v kuchyni... kde vás budem kontrolovať." Veľavravne sa pozrel na Blackovskú dvojicu a na Samanthu len zahliadol. "Určite ste nevinná, slečna Rosretová, no ak vás ešte raz uvidím v náručí nejakého chalana - budete s pánom Filchom zmetávať pavúkov zo záchodov a teraz všetci von!"
   "Paráda," zakňučal Sirius ironicky od radosti, keď sa za trojicou zatvorili dvere od riaditeľne. "Budem tajtrlíkovať vo Veľkej Sieni a ten starý úchyl mi bude pozerať na zadok."
   "Snáď ti to vadí?" usmievala sa Samantha, ktorá s Luciusom z toho vyšli najlepšie. "Vždy si túžil, aby ti niekto obdivoval tvoj sexy zadok, máš to mať...aká to pocta." Spolu s Regulusom sa and tým zasmiali, no Reg z toho moc dobrý pocit nemal.
   "Sklapni, Rosretová," odsekol jej Sirius.
   "Nesklapnem! To vy ste ma tam zneužili, že si nič nepamätám... zaslúžite si to," až teraz si vlastne uvedomila, čo sa vlastne stalo. Bola s tromi chalanmi.. v jednej posteli a robili...TO... i keď pri Siriusovi jej to očkom nevadilo, no ani jeho brácho nie je na zahodenie. Ale tá vyumelkovaná blonďatá potvora zo Slizolinu? Je mi zle...
   "Ja... asi... pôjdem," Regulus zrazu skamenel a pomaličky zdrhol od nich. Ostali tam len Sam a Sirius. Ona celá podráždená a nahnevaná a on... trošku vedľa.
   "Ale prosím ťa, Samantha. Veď to nič nie je, keď si z toho nič nepamätáš. Proste sme si užili a hotovo," radšej postúpiť takýto Samanthin hnev ako to, keď sa dozvie, že si z nej len vystrelili a nič vlastne nebolo.
   "Ale pre mňa to znamená veľa! Magor!" konečne sa odvážila niečo podniknúť a začala ho udierať do hrude pri každej nadávke, čo mu povedala. "Idiot! Imbecil! Hnusák! Debil! Sopliak jeden Blackovský! Ty! ..Ty!!..." už jej akosi zmizli nadávky z hlavy a oprela si hlavu o jeho hruď a splytka dýchala.
   Nenávidela ho ešte viac, ako predtým. Predtým to bolo len doťahovanie, no toto je niečo viac. Pripravil ju o poctivosť, ktorú si strážila ako Filch pani Norrisovú. A zrazu je fuč...odletela v obláčiku pary a v závale čudesných byliniek... a ostala len v Núdzovej miestnosti a rozdelená medzi troch chalanov.
   "Si len úbožiak, vieš to?" spýtala sa ho to, čo už musel dávno vedieť, keďže mu to hovorí už od samého detstva, čo sa poznajú. "Ten akože milostný lístok som spoznala podľa tvojho písma - taká naivná nie som, no ...myslela som si..že... no..že to bolo skut..." radšej stíchla, toto nabralo naozaj veľmi rýchly spád, rýchlo sa od neho odtiahla. "Toto je vojna Black!"
   "Samantha," s úsmevom ju chytil za ramená, nedúfal však v to, že to podľa písma zistí - šikovná je. Nabudúce si bude dávať väčší pozor. "Nič sa nestalo, jasné? Len sme ťa ovplyvnili tými zázračnými bylinkami - bola to len moja pomsta."
   Samantha zodvihla hlavu hore, chvíľku neverila vlastným očiam a potom... PRÁSK!!!
   Na chodbe ostal len farebný šmuch po odchádzajúcej Samanthe a na Sirisuovej tvári poriadny monokel pod pravým okom.

   Samantha s pokojom na duši sedela v učebni elixírov a vôbec ani s Emily nemali poňatia, čo so Slughornom preberajú.
   "Tento elixír," zvlášť zvýšil hlas Horace, no dve kamarátky si ho nevšímali, len počuli slovánebezpečný a výmena, inak ich to ani netrápilo. Museli sa pozhovárať o ich bláznivých nociach a po niekoľkých dňoch v utorok tretiu hodinu sa im naskytol dobrý dôvod. Tak spolu dlho neboli, že sa museli o všetkom zveriť.
   "Takže Black má nové očné tiene...."
   "A Potter bol v Slizoline," Samanthe z toho bolo smiešno, lebo niekoho takého, kto fandí len červenej a zlatej sa zrazu ocitne medzi zelenou a striebornou? Páni, škoda, že tam nebola tiež.
   "A Lucius vedľa teba v posteli," robila si žarty Em z kamarátky. Sam len zvraštila tvár.
   "A Black-family tiež, fuj."
   "Nehovor, že sa ti to nepáčilo...ležať vedľa nich," Samanthine červenanie v lícach napovedalo o svojom, no nedala sa odbiť.
   "Ty, podporujme gayov...určite máš to tričko aj teraz na sebe," ukazujúc na Emiliny hruď sa smiala.
   "A čo," odvrkla na oko urazene Emily. "Ale bohovo si sa vyzula z toho trestu, ešteže náš riaditeľ zmenil v posledných mesiacoch orientáciu, čo?"
   "A to ešte nie je to najlepšie!" Samantha totiž vedela o niečom, o čom ani Blackovci netušili....a tobôž ani študenti.
   "Čo ...čo to je?"
   "Uvidíš pri večeri."

   Všetci sedeli vo Veľkej Sieni, no večere stále ešte nikde - teda skôr obsluha skladajúca sa Black and Black sa ešte neobjavovala. Všade vládlo mrmlanie, len Samantha sa občas z ničoho nič začala smiať, no keď na seba upútala všetku pozornosť, tak sa rýchlo prestala, ale aj tak sa smiala ďalej a ďalej.
   "Teraz poprosím tichučko, detičky...tíško," zaklepkal Dumbík nožíkom po pohári, ktorý sa však rozbil, tak musel použiť svoj krehučký priteplený hlások. Nepomohlo však ani to. "TICHO, lebo váš všetkých popreťahujem a chalanov ako prvých!" To už zabralo viacej. Nikto ani necekol, len naša drahá Samantha sa stále musela smiať na všetkom, čo ona vedela.
   "Teraz kukajte," našepkala Sam Jamesovi, Remusovi a Lilly. Otočila si hlavu k vchodu, odkiaľ by mali pravdepodobne vyjsť Sirius a Refulus. Chvíľka napätia a....
   "Ty bež prvý!!!" kričal Sirius na svojho brata, no ešte stále boli zalezený za dverami.
   "Nie, ty!!! Tebe to sekne viacej!"
   "Krišpín dolina! Anciáša tvojho! Padaj! Som starší, tak ma aspoň raz poslúchni!"
   "Ja som v Slizoline, ty úbohý Chrabromil, padaj!"
   "Mám ťa tam snáď dokopať? Veľmi rád to spravím a s radosťou!"
   "Keby niet tvojho blbého nápadu, tak toto nemáme na sebe. Vyzerám ako nejaká obalená šunka!"
   "Neurážaj šunku! Aj tá má väčšie IQ ako ty aj tvoje kudrny!"
   "Ty si kudrnáč! Lebo ty ich nemáš, však? Mám všetkých vykecať, že si si ich natáčal ako malý?"
   "Vyhrážaš sa mi? Mám všetkým povedať, že si ako malý rád nosil mamine podprsenky a vypchával si si ich svojimi ponožkami?"
   "Neviem kto sa tu rozplakal, keď mu mama zobrala pokémonové trenky!"
   "A? Bol som len dieťa!"
   "Dieťa? Bolo to pred rokom!"
   "No a čo!!! Pokémoni stále vládnu svetom! A ty a tie tvoje pornočasopisy! A teraz sa nevyhovoríš, že ich cez teba odoberá Lucius!"
   "Aspoň sa zaúčam! Nie ako ty!"
   "Prepáč, sorry ja mám prax aj s babami, za to ty používaš len svoju pravú ruku!"
   "Ty...!"
   "Jááj, prepáč. Zabudol som, si ľavák!"
   "Raz ťa zabijem!!"
   "Ach, tie slová, slová, kedy prídu aj činy? Mal by si sa niekedy aj činiť a nie trénovať na zrkadle ako sa bozkávaš!"
   "Náhodou! Mám babu!"
   "Ľutujem ju, tá musí byť riadne slepá... nechce vodiaceho psa? Rád sa ponúknem!"
   Sála sa stále smiala, no bola natoľko ticho, aby dobre počuli "láskyplnú" hádku medzi dvoma milujúcimi bratmi. Tí boli dokonca lepší ako Samantha a Sirius, ale nepreháňajme - na nich nikto nemal.
   "Okamžite pohnite kostrou!" zhúkla na nich McGonagallová. "Veď vám to sekne, mládenci. Veď som to šila ja!" začervenala sa od samoľúbosti Minervíčka.
   "To ste s naučili šiť na tom krúžku šikovných rúk?" spýtal sa vedľa nej istý profesor s alobalom na hlave - nikto nevedel jeho meno, len sa mu každý smial, že kedy pre neho prídu mimozemšťania. Najlepšie bolo, keď chytil akýsi šok a začal spriadať teórie o konci sveta... Ach náš dobrý bláznivý Rokfort.
   "Áno, ... krásny sú, že?"
   Chalani sa podpichujúc vypichali až von spoza dverí. Chvíľku ostalo ohromné ticho, no nastal nekonečný výbuch smiechu.
   Predstavte si Siriusa a Regulusa. Mali na rukách pekne podnosy, vlasy zviazané do dvoch vrkôčikov na boku a na sebe mali ružové latexové minisukničky a modré latexové trička na ramienka. Čo dodať. Chlpy z nôh a rúk trčali všade okolo nich a ich spodné prádlo "nenápadne“ vytŕčalo z tých extra "veľkých" sukieň. Celá Sieň sa nemohla ani nadýchnuť a niektorí až fialoveli.
   "Za toto ťa raz zabijem, Rosretová," zamrmlal si sám pre seba Sirius a celý červený od hanby šiel obsluhovať celú sieň, pričom im Dumbledore nenápadne skúmal ich zadnice - skoro mu aj jeho oči povypadávali.
   "Ja nemôžem," smiala sa ďalej Samantha a len sa zakladala o ruky, aby nespadla zo stola ´ďalej. Veľavravne žmurkla na Emily, čo Siriusovi neušlo a mal pocit, že toto všetko majú na svedomí ony dve. Musí sa pomstiť, ale ako?

   "Takže...dáš jej najprv tento kúsok čokolády a keď začne kašlať ponúkneš jej túto vodu. Všetko vieš, všetko sme sa dohodli, tak... bež," kázal Sirius istému blondiačikovi (nie Luciusovi) zo Slizolinu, o ktorom vie, že v poslednom čase prenasledoval Emily na každom kroku - tento plán mu musí vyjsť.
   Pomaly za sebou nechával schodisko vedúce do Slizolinu a pred sebou mal cestu do Chrabromilu. Tesne pred vchodom ho čakala vysmiata Samantha - tá aby si nechala újsť to, aby ho mohla na každom kroku strápniť - to by ona nebola.
   "Čo ty naša krásavica z latexu? Tešíš sa, keď aj zajtra, aj pozajtra aj tie ostatné dni budeš obsluhovať? Mal si fešný kostým," Samantha sa mu jednou rukou zavesilo o rameno a nespútane sa smiala. Dnešný rok si to od nej Sirius akosi vytrpí.
   "Teba ten smiech ešte stále neprešiel? Že ťa to baví," Sirius si kúsok odlomil z čokolády a prehltol ju. Samantha sa bez povolenia načiahla za väčším kúskom čokolády a ihneď si ho vložila do úst.
   "Nesmierne ma to baví - a to nevieš..aké... eh...eh....kuck....eh...," začala Sam kašlať. Black ihneď nápomocný, vytiahol svoju očarovanú vodu (lektvar) spoza chrbta a ihneď jej ho podal.
   "Na, je to len džús... rýchlo sa napi," Samantha nečakala na vysvetlenie, čo to je. Rýchlo sa načiahla za fľaškou a pila až dokým nenasala do seba len čistý vzduch.
   "Bl.Ble...bla...bl...,"
   "Ideš vracať?" začal sa smiať Black, no dobre vedel, čo chce povedať.
   "Black!....čo tam bolo?" dievča sa chytilo za brucho, v krku malo vyschnuté a cítila sa dosť zvláštne.
   "Len čistá moja pomsta, teraz zavri oči, nebude to príjemné," akurát, keď sa plavovláske podlamovali nohy, tak ju galantný Sirius chytil - spolu s ňou si sadol na zem a čakal na tento bohovský plán, čo vynašiel. Síce aj jeho to bude trošku bolieť, no na túto chvíľku sa tešil ako malý.
   Obaja vydýchli naraz, chvíľku sa nič nedialo, no zrazu sa sprudka nadýchli. Oči boli vyľakané a telo mimo.
   "Je mi zle, Sirius, čo si mi tam dal? A o akej pomste si to hovoril?" prehovorila Samantha a pretrela si oči. Otočila hlavu do boku, no až ju vystrelo, keď namiesto Blacka tam videla SEBA. "Čo si to spravil?!!!! Ty si ma.. naklonoval do seba?!" Pre Sam to bol šok vidieť samú seba v pohľade, ako ju vidia iný. Śkoda, že si Samantha nevšimla toho, že hovorí o čosi hrubším hlasom.
   "Nenaklonoval," vyškieral sa Sirius, alá Samantha. "Vymenil som nám telá. Ty si teraz ja a ja som teraz ty. ..... a môže začať zábava."
   Toto divadielko v podstate prebehlo v poriadku. Len Sam v Siriusovom tele si to nevedela akosi dať dokopy. Prezerala si svoje ruky a ani nevnímala, že Sirius v jej tele sa postavil.
   "Prečo si to spravil? Si ale chumaj! Vráť to späť!" Nadávala Samantha
   "Ani ma nehne...teraz mám...kozýýýý," Sirius sa chytil za Samanthine poprsie a začal si ho obchytkávať. "I´m. I´m sexyyy," začal napodobnovať veľmi erotické tance pri stene, no prestal od smiechu. "Paráda, mám dve kozy, to je úžasné....och... och," začal vzdychať a študenti z Chrabromilu okolo neho sa naňho len divno dívali. Niektorí aj pískali - len keby vedeli, že to nie je skutočná Samantha, ale je v nej Sirius.
   "Ty si také hovädo!!!!!! Poď sem!" trhla ním Samantha kdesi na vedľajšiu chodbu. Byť v Siriusovom tele malo svoju výhodu - mala väčšiu silu. "Ako si to spravil? Veď taký tupec s tvojim rozumom nezaleje normálne ani čaj...nie tak elixír!"
   "Vieš, drahý," Siriusovi to asi robilo veľmi dobre sa dívať na svoje JA a hladiť ho po líci. "Tá čokoláda bola dráždivá - nijako výnimočná len si mala začať kašlať, no v tej vode, čo si pila bol kúsok môjho vlasu a jeden elixír, čoho zloženie určite nechceš počuť. Ale tebe v podstate stačí, že tam bol môj vlas.... a ..teraz ty si ja a ja som ty...a Emily čaká to isté len s takým magorom blondskym. A vieš, čo ej na tom zábavné Samantha? Vieš kto bude v latexovom oblečení roznášať jedlo na večeru? Tu v mojom tele - nie ja," uškŕňajúc sa stočil na päte - no spadol na nos, keďže v opätkoch nevie chodiť.
   Cestou do klubovne však tak točil zadkom, že sa Samantha za seba hanbila, no ako si čokoľvek stihla niečo uvedomiť rýchlo bežala do žalárov zastaviť Emily - toto sa jej nemôže prihodiť - len či nebude neskoro.

   Part 2 - píše Wera

   Emily sedela znudene v klubovni a pozorovala dianie naokolo. Bol utorok a nič zaujímavé sa tu nedialo. V sobotu to tu teda žilo, ale teraz to tu umieralo. A Emily umierala od nudy tiež. Ahaho, už aj muchy okolo nej lietali. Vybrala si prútik a po jednej ich spaľovala. O chvíľu bol okolo nej muší cintorín. Emily si odfúkla dym z konca prútika, zakrútila ním a zapichla ho do púzdra, spokojne sa ušŕňajúc. Zozadu ju niekto objal. Emily dvihla zrak a stretla sa s hnedým pohľadom.
   „Aj ja ťa rada vidím," ironicky povedala Emily. Odkedy dala Lucasovi tú pusu, bol jej tieňom. A ju to už občas unavovalo.
   „Dáš si?," nenútením tónom sa jej spýtal ponúkajúc ju čokoládou.
   „Hm, vďaka," usmiala sa Emily a kúsok si odlomila. Veď, ktoré dievča by odolalo čokoláde. Vložila si ju do úst a začala ju chrúmať.
   „Chutí?" s prehnane milým úsmevom sa jej spýtal Lucas. Emily mu chela niečo povedať, ale nemohla. Začalo ju drhnút.
   „Chhhhrrrrr...chhhhrrrrr...chhhrrrr...," nevyznelo to tak, ako to malo, „CHHHHRRRR!" chrčala ukazujúc si na hrdlo.
   „Ou jasné, vodu," bliklo mu. Emily prevrátila očami, ďalší blonďák. Lucas jej podal bielu šálku plnú vody a Emily ju hltavo vypila. Ale nepomohlo jej to, skôr ju naťáhlo ako žabu, div že nehodila tyčku na ten zelený koberec. Chystala sa niečo povedať, ale to už bol Lucas pri nej, sadol si k jej nohám, chytil ju za nohu a čakal. Emily chcela ničo odvrknúť, ale zrazu jej došli slová. Cítila sa malátne až vydýchla, ako naposledy, zároveň s Lucasom. Chvíľu sa nič nedialo a muchy, ktoré nestihla Emily spáliť začali okolo nich znova poletovať. Zrazu sa tí obidvaja naraz nadýchli a muchy radšej zase zaliezli.
   „Fuj to čo tam bolo," uľavila si Emily a chytila sa za hlavu. Trochu sa jej točila hlava a kalil zrak, asi tak ako v sobotu. Počkať niečo tu nehralo. Na krku ju škrtil naškrobený košeľový golier a na odhalených pleciach nešteklili červené vlasy. VLASY! Hrabla si do vlasov. Mala ich krátke.
   „LUCAS! ČO SI MI UROBIL S VLASMY?!" zrúkla na celú klubovňu neprirodzene hrubým hlasom, čím na seba upútala pozornosť. Či upútal? Emily si capla po ústach, až ju to zabolelo. Jej hlas bol hrubý, vlasy krátke, mala na sebe košeľu...Emily si s hroznou predtuchou prešla po hrudi. Žiadne prsia, len plochá hruď. Dvihla zrak a uvidela...seba. Zhlboka sa nadýchla a riadne zvreskla. Na chalana to bolo celkom slušné. „Ja ťa zabijem!" postavila sa a začala sa škrtiť. Počkať, nepotrebovala modriny na krku, tak s tým prestala. Prešla k nemo sa prizerajúcemu siedmakovi, ktorého meno nepoznala a ani nepotrebovala poznať. Postačil jej ako boxovacie vrece. Rozohnala sa a jedinou ranou ho zložila k zemi. Ako chalan bola aj silnejšia. Opäť sa vrátila k svojmu telu. Lucas si zatiaľ natáčal Emiline červené vlasy na prst a samozrejme ako chalan sedel s nohami na široko, takže mu/jej bolo vidieť pod sukňu. Emily v Lucasovom tele ho pleskla po kolene a on dal nohy hneď k sebe. Postavila ho do stoja a chytila za blúzku.
   „Čo si mi to spravil?" Lucas jej už nestihol odpovedať. Zvonka sa sem niekto dobíjal. Emily otočila blonďavou hlavou k vchodu, kde práve vtrhol jeden neohrabaný, dlhovlasý chrabromilčan. Emily pustila Lucasa, ktorý spadol na zem. Zaujala svoj typický postoj. Ruky si založila na prsiach, jednu nohu vystrčila dopredu a mierne naklonila hlavu na bok.
   „Čo tu hľadáš Black?" z jej úst vychádzal síce mužský hlas, ale ten tón. Emily v Lucasovom tele...v chalanskom tele...to si môže byť istý, že vyzeral ako teploš. Sirius sa naňho pozrel a začal sa nekontrolovateľne smiať. Ohol sa a rehotal sa ako nepríčetný. A to, ako sa tváril...to nemôže byť pravda. „Samantha?" neveriacky sa pozrela na po dychu lapajúceho Siriusa.
   „K...keby si sa videla...tak...tak zdochneš!" lapajúc po dychu zo seba dostala Samantha lomeno Sirius.
   „Ty hovado, čo sa to so mnou stalo?! Pozri sa na mňa! Nemám prsia, ani svoje dlhé vlasy! To všetko má on!" hystericky hovorila a nakoniec ukázala na Lucasa, ktorý jej nakúkal pod blúzku. „Hej!" skríkla naňho. Lepšie sa na seba pozrela. Už sa nečudovala, že chalani za ňou behali.
   „A čo mám hovoriť ja? Som v Siriusovom tele! Pozri sa na tie vlasy! Bohvie, kedy sa naposledy strihal a holil...a, " pričuchla si k habitu, „no fúúúj! A sprchoval."
   „No Lucas má aspoň čistú košeľu..."povedala Emily prehliadajúc sa. „Hmmm...mňa tu niečo tlačí," povedala Emily a chytila sa za rozkrok. V tom si niečo uvedomila a s hrôzou v očiach pozrela na Samanthu. Tá jej pohľad opätovala a obe sa naraz rozbehli do dievčenských izieb. No zo schodov sa spravila šmýkačka a oni sa ocitli na zemi.
   „Hej! Ja tu bývam!" zakričala smerom k schodom mračiaca sa Emily. „Lucas!" s Lucasom myklo a vystrašene na ňu pozrel. „Poď sem...," milo povedala a Lucas sa dvihol z kresla, pomaly k nej išiel.
   „Ty si si ho riadne vycvičila," šepla jej Sam a Emily sa frajersky usmiala.
   „Že váhaš," usmiala sa na seba. „Tak poď predomnou a ukáž mi, kde máš izbu," s milým úsmevom povedala a Lucas poslušne prikývol, kráčajúc pred ňou a vrtiac zadkom. Jasné, nemohol si to odpustiť. Vyšli pomaly až hore, kde Lucas otvoril dvere do jeho izby. Boli tam štyri postele. Zmätene sa naňho pozrela.
   „A....ktorá je tvoja? Plus aj skriňa," dodala keď si Lucas sadol na posteľ pri okne.
   „Tamtá," ukázal na veľkú tmavú skriňu.
   „Hmm...no tak vďaka," poďakovala sa a ukradomky pozrela na dvere. Lucas si povzdychol a odkráčal. Sam sa pozrela na Emily.
   „Ooooo niekto tu je zamilovaný," s úškrnom ukázala z prstov srdiečko.
   „Daj sa vypchať," odfrkla si a pozrela sa do rozkroku. „Asi tu budeme mať malý probléééém," s veľavýznamným pohľadom pozrela na Samanthu, ktorá si medzitým pozerala do nohavíc.
   „Ten môj problém zaručene nieje malý," povedala Samantha, „aha!" a stiahla si nohavice. Emily obdivne zapískala.
   „No ukáž ty," pobádala ju Sam. Emily si stiahla nohavice a pozrela dole.
   „Hej prečo to...stojí?" zamračená Emily do...TOHO pichla prstom. Samantha sa začala dusiť a potom sa začala zasa smiať.
   „Ty si nadržaná!"
   „Ja?! To musel byť Lucas ešte pred tým, než sa stalo...no tá výmena, či čo to bolo..." blondiak s čevenou tvárou vyzeral naozaj komicky. Emily si rýchlo natiahla nohavice. „A ešte si mi nevysvetlila, čo má toto všetko znamenať," pripomenula smejúcej sa Samanthe Emily. Tej chvíľu trvalo než sa ukludnila. „A obleč sa prosímťa!" pripomenula jej Em. Samantha si natiahla nohavice, sadla si na posteľ a Emily si k nej prisadla.
   „No takže...predpokladám, že si z pažravosti, zjedla tú čokoládu, však?"
   „Hej, ja niesom pažravá!"
   „Samozrejme a čo ten včerajší výlet do kuchyne, na ktorý si ma vytiahla?"
   „Tak som bola hladná a?"
   „Hladná?! Veď ty si zožrala všetko, čo ti prišlo pod ruku a keď ti už škriatkovia nechceli nič dať, tak si na nich nakričala tak, že budú mať komplexy do smrti!" Emily sa odula.
   „Nechcem o tom hovoriť...no zjedla a?"
   „No tak ti vraj mala podráždiť hrdlo a mala si začať kašlať. Samozrejme ochotný Lucas ti hneď podal pohár vody. No ale to nebola voda. To bol elixír a v ňom bol jeho vlas, preto si teraz on a on je ty. Chápeš?" Emily sa na ňu nechápavo pozerala
   „Eeeee...asi hej...no dobre, ale prečo by to robil? Ja som mu nedala k tomu žiadny dôvod..."
   „No neviem, ale Sirius v tom mal jasno. Chcel sa mi pomstiť, za to latexové oblečenie. A teraz v tom budem chodiť oblečená ja! Ja sa idem hodiť z Astronomickej veže... mala som ťa rada," Samantha sa dvíhala z postele.
   „Tu buď! Nikam skákať nepojdeš!" zavelila a stiahla ju vedľa seba na postel, „tak a teraz sa pozrime, čo si oblečiem...," povedala pre seba Emily a prešla k skrini. Samantha na ňu nechápavo pozerala.
   „O čom to točíš, šak si oblečená."
   „Ale musím sa prezliecť! Keď už pomsta, tak sa pomstím aj ja," s diabolským fejsom sa začala hrabať v Lucasovej skrini. „Nič, nič, nič, nič...á bingo! Už som myslela, že ten chalan tu má len biele košele, ale aha!" Emily víťazne vytiahla svetloružové tričko. Zrejme sa pripietlo škriatkom medzi červené tričká. Vyzliekla si košelu a išla si obliecť tričko.
   „Počkaj, počkaj!" Samantha ju zastavila a obzerala si ju.
   „Čo je?" spýtala sa jej mračiaca sa Emča.
   „Ten tvoj má ale telo," obdivne rentgénovala Lucasove telo.
   „Hm?" Emily sa postavila pred zrkadlo a prešla si rukou po bledom hrudníku. „Chlapcovi by neuškodil malý pobyt na slniečku...ale fešák to je," s úškrnom prikývla, „vidíš tie tehličky?" zasmiala sa Emily a napla svaly.
   „To nič nie je, chceš vidieť ten pekáč, čo má Black na bruchu?"
   „No daj," povedala Emily a obliekla si ružové tričko, zatiaľ čo si Sam vyzliekla to čierne. Em obdivne zapískala. Sam vôbec nepreháňala, Sirius bol riadne vypracovaný.
   „Smiem...?" ani nemusela dopovedať a Samantha prikývla. Emily veľkou chalanskou rukou prešla po Siriusovom vypracovanom bruchu.
   „To je teda tvrdé. Chlapec sa nezdá," s úškrnom zhodila zo seba aj nohavice a obliekla si silnozelené tepláky. „Ako vyzerám?"
   „Úžasne," prevrátila očami Samantha, „najhoršia farebná konbinácia: ružová a zelená, ale ty to máš v paži predpokladám?"
   „Správne," uškrnula sa Emily a premenila ponožky na sponky s mašličkami a dala si ich do vlasov. „Dobre a teraz ty."
   „Čo ja?" zamračila sa Samantha a obliekla si tričko.
   „Ponížime Sirisusa tak, že bude ľutovať túto akciu," povedala Emily s diabolským výrazom v tvári a Samantha pochopila.
   „Poď! schytila ju za ruky a obidve sa ocitli o chvíľu znova v klubovni. „Luuu...ehm Emily?" Lucas nereagoval, zrejme si užíval pozornosti chalanov. Emily sa nechcelo zbytočne upútavať pozornosť, stačilo to ružové tričko. Podišla zozadu k nemu. „S dovolením páni, rád by som si tuto Emily požičal," prehovoril po prvý raz ako chlap a nie ako ženská a vzal si Emily bokom.
   „To čo máš na sebe?!" zhrozene si ju premeriaval.
   „Tie tepláky som dostal od babky! Nemal som v pláne si ich nikdy obliecť!"
   „Dobre, dobre kašli na to. Choď do mojej izby, vieš ktorá to je, a zo skrine mi dones také biele tričko s nápisom "Podporujem Gayov", ružové žabky a také priesvitné trojštvrťáky a dvoje gumičiek, áno? Dobre, dík utekaj."
   „Priesvitné trojštvrťáky?" dvihla obočie Samantha.
   „No čo tak sranda musí byť," mykla plecom Emily a sadla si do kresla užívajúc si pozornosti, ktorú na seba priťahovala. O chvíľu dobehol Lucas a mal všetko o čo ho prosila. Poslušne jej to podal.
   „Ďakujem," usmiala sa Emily na Lucasa, ale on tam stále stál. Emily naňho(na seba) pozrela. Poznala ten pohľad. Ten istý pohľad, ako v lese. Len sa pousmiala a sklonila sa k nemu. Pomaly ho pobozkala. Celé jeho telo sa uvolnilo a on sa na ňu zavesil. Emily neodolala a bozkávala ho znova a znova.
   „Tak to by stačilo," zrazu ju niekto odtiahol.
   „S...Siriúúús," zamraučala Emily, keď ju odťahoval.
   „Nechaj si to na potom," odfrkla si a vyvliekla ju z klubovne. „Na," podala jej oblečenie.
   „A to sa mám prezliecť tu?"
   „A? Šak si Sirius, nemáš žiadne prsia len tehlovňu na bruchu, tak makaj!" milo ju pobádala Emily. Sam sa s brblaním prezliekla. Neuveriteľné, že aj na Siriusových pleciach aj to tričko odstávalo. Ten týpek, čo ho vlastnil pred tým musel byť teda riadny.
   „Ako vyzerám?" roztiahla ruky Samntha a uškrnula sa.
   „Počkaj...," Emily mávla prútikom a vo vlasoch sa jej objavil ružová prameň. Vytiahla z vrecka gumičky, urobila jej dva copky a prehliadla si ju. „Neodolateľne," zasmiala sa a ponúkla jej rameno.
   „Smiem vás odprevadiť domov slečna?" prehovorila hlbokým hlasom. Samantha sa zachichotala.
   „Ale samozrejme," povedala smiešne tenučkým hláskom a chytila sa jej.
   „Ver tomu, teraz sa za nami každý otočí," povedala jej Emily cestou zo žalárov.
   „Na to zober jed," prikývla Samantha a obe sa vybrali do Chrabromilskej klubovne.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Kapitoly: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, epilog