TOPlist

Hlavní menu

  ›› úvodní strana
  ›› guestbook
  ›› odkazy
  ›› arty "pro povídky"
  ›› layouty

Povídky od CatNeko

  ›› vlastní tvorba
  ›› překlady
    ›› dokončené

        

3.kapitola - Z bodu A do bodu B (Point A to Point B)


     vloženo: 04.06.2010    5.262 znaků / 906 slov   počet zobrazení:   

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   „Draco!“ zasyčel nějaký hlas vedle jeho postele. „Draco! Probuď se!“
   Otevřel své těžké oči a snažil se zaostřit na toho, kdo vyvolal ten rozruch. Za minulou noc toho moc nenaspal. Většinu noci byl ztracený v myšlenkách. Když nakonec zaostřil zrak, uviděl zmateně se tvářícího Goyla, stojícího nad jeho počítačem, který byl stále otevřený a zapnutý tak, jak ho tam v noci nechal. Náhodně na něm mačkal klávesy.
   „Goyle! Jdi od toho, ty pitomče! Rozbiješ to!“ Vyskočil rychle z postele a odstrčil svého velkého přítele stranou. „Co si myslíš, že děláš? Nedal jsem ti žádné svolení se dotýkat mého počítače. Nebo čehokoli jiného.“
   Goyle ustoupil, vystrašený z Dracova náhlého výbuchu. „Dobře. Já jenom, myslel jsem… ono to pípalo a… omlouvám se.“ Šel rychle zpátky do své postele a Draco jen potřásl hlavou. To nejmenší, co mohli udělat, bylo dát mu do pokoje pár inteligentních lidí místo těchhle pitomých spratků. Obrátil svou pozornost zpátky k počítači, který opravdu pípal, jak řekl Goyle. Blikalo také okno soukromého rozhovoru.
   Draco se poškrábal na hlavě a položil počítač na svou postel. Posadil se k němu a zatáhl závěsy okolo své postele, aby měl soukromí. Goyla stále ještě co ten pípající stroj byl. Nicméně Draco ho ignoroval a šel si přečíst jeho čekající zprávy.

   Firefly: Ahoj ospalče, už jsi vzhůru?
   Firefly: Ne? Fajn, můžu počkat.
   Firefly: -začíná být netrpělivá- Fajn. Můžu počkat i dlouho. Vzbuď se!

   Sám pro sebe se zasmál. Mám rád tvrdé dívky, pomyslel si s úsměvem.

   IceyGaze: Jsem tu.
   Firefly: Konečně. Už jsem začínala mít strach.
   IceyGaze: Strach? Proč bys měla mít strach?
   Firefly: Protože je dnes první den po zimních prázdninách.
   IceyGaze: Takže?
   Firefly: Tak jsem se chtěla ujistit, že jsi dojel v pořádku zpátky do hradu.

   Draco si náhle uvědomil svou chybu. Bude jí muset přestat lhát. Mohla by mě nakonec načapat, varoval sám sebe. Byla chytrá. A on musí být opatrný.

   IceyGaze: Neboj se o mě. Jsem zcela schopný dojet z bodu A do bodu B.
   Firefly: Dobře. A když je před snídaní bod A tvoje ložnice a bod B je vchod ke sklepením?
   IceyGaze: Cože?
   Firefly: Proč mě musíš vždycky nutit se opakovat?
   IceyGaze: Ty chceš, abych se s tebou před snídaní někde setkal? Na to se ptáš?
   Firefly: Ano?
   IceyGaze: Rozhodně ne.
   Firefly: -zamračí se- A proč ne?

   Přemýšlel o tom. Ona už připustila, že ho má ráda. A kdyby teď ohrnovala nos, byla by pokrytec. Neměl vlastně žádný důvod se s ní nesetkat. Měl jen strach, že ztratí přítele, pokud by ho neměla ráda, protože je Malfoy. Nebo ze Zmijozelu, pomyslel si.

   IceyGaze: Co když nemám žádný dobrý důvod?
   Firefly: Pak neberu ne jako odpověď.
   IceyGaze: Jsi mazaná holka, víš to?
   Firefly: To víš, snažím se –mrkne -
   IceyGaze: -směje se-
   Firefly: Takže jsme domluvení. Budu čekat před snídaní u vstupu do sklepení. Dobře?
   IceyGaze: cože? Kdy jsme se domluvili?
   Firefly: Právě teď. Domluvila jsem to.
   IceyGaze: -mumlá si- Víš co? Vyhrála jsi. Setkám se s tebou. Ale jestli to dopadne tak, jak si myslím, pamatuj, že sem tě varoval.
   Firefly: -radostně tančí- Ano! Konečně se setkám se svým tajemným Romeem!
   IceyGaze: S Romeem? Kdo to je?
   Firefly: -chichotá se- To je jedno. Stejně bys tomu nerozuměl. Brzy ahoj!
   IceyGaze: Dobře. Ahoj.

   Se zasténáním vstal z postele. Do čeho se to dostal? Tohle je první holka, která ho má ráda pro jeho osobnost a byla tu šance, že by ji mohl ztratit, než by se mohl lépe osvědčit než jeho příjmení. No dobře, pomyslel si. Pokud mě nemá ráda, je to její problém. Jestli je taková, jak si myslím, nebude mě kvůli jménu odsuzovat.
   Oblékl si něco na sebe. Potřel se trochou kolínské a vyběhl ven ze dveří. Crabbe s Goylem už dávno odešli. Odcházeli brzy na každé jídlo.
   Když došel oklikou do přízemí, tak místo toho, aby šel do Velké síně jako normálně, otočil se na patě a šel pomalu směrem ke sklepení. Okolo bylo jen pár druháků, tak se opřel o zeď a choval se na oko nevšímavě k okolí. Uběhlo pár minut a na snídani začalo chodit víc studentů. Uviděl Pansy s nějakým šesťákem, se kterým se doposud nikdy nesetkal. Draco byl docela šťastný, když s ním před pár lety přestala Pansy flirtovat.
   Protočil jen oči, když uviděl vstoupit Harryho s Ronem a Hermionou. Ti tři se snad nikdy nerozdělují, pomyslel si znechuceně. Co bylo ještě horší, uviděl se za nimi courat Ginny s roztouženým výrazem v tváři. Potřásl jen hlavou. Předpokládal, že pravděpodobně stále ještě touží po svým milovaným Potterovi.
   Ginny se podívala na své starší přátele, jak vcházejí do Velké síně. Místo toho, aby šla za nimi, se ale otočila napravo a prošla kolem Draca. Několikrát se nenápadně podívala okolo sebe, než došla zpátky ke dveřím do Síně.
   „Hledáš někoho, Weasleyová?“ ušklíbl se Draco. Čekal už docela dlouho, tak byl rád, že mohl někoho škádlit. Otočila se a podívala se na něj.
   „Co je ti do toho, Malfoyi?“ S tím se otočila a šla pryč. Naposledy se pak ještě rychle podívala přes rameno ke vstupu do podzemí, než vešla do Síně.
   Draco čekal ještě pár minut, ale nikdo další už se neobjevil. Každý byl tou dobou už na snídani. Zabručel si něco pod nosem a šel zpátky do svého pokoje. Nemohl jít do Velké síně, byl by to k smíchu. Nikdo nenechává Draca Malfoye čekat.
   Seděl na posteli a přemýšlel, proč ho prosila, aby se s ní setkal a pak se ani neobtěžovala ukázat. To nedávalo smysl.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Kapitoly: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11