TOPlist

Hlavní menu

  ›› úvodní strana
  ›› guestbook
  ›› odkazy
  ›› arty "pro povídky"
  ›› layouty

Povídky od CatNeko

  ›› vlastní tvorba
  ›› překlady
    ›› dokončené

        

9.kapitola - Nervy (Nerves)


     vloženo: 12.10.2010    4.104 znaků / 702 slov   počet zobrazení:   

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Ginny zavřela počítač a držíc si svoje šaty, aby cestou nezakopla, spěchala dolů do Velké síně. Když vrazila do dveří, pár hlav se otočilo jejím směrem. Většina lidí ale byla příliš zaneprázdněná užíváním si plesu, takže si ani nikdo nevšiml jejího příchodu.
   Harry se na ní usmál a pokynul jí, aby přišla k němu. Přesně vedle něj bylo prázdné místo. Byla tak natěšená, že si ani nevšimla, jak neústupný Harry byl.
   „Vypadáš krásně,“ zašeptal jí do ucha, zatímco si sedala ke stolu. Rychle mu poděkovala a podívala se na svůj talíř. Byla na něm hromada všech jejích oblíbených jídel, ale byla příliš nervózní, než aby mohla jíst. Dokonce se jí trochu třásly ruce.
   Co když se Ice zase neukáže? Co když udělala něco hloupého, když byl v její blízkosti? Jak večeře postupovala, měla v mysli jen jednu jedinou otázku - kdo to je?
   Nakonec si povzdechla a začala jíst. Později by toho určitě litovala, kdyby to neudělala.

   Neměl nic na sebe.
   Frustrovaně si povzdechl, než bouchnutím zavřel svůj kufr. Všechny jeho šaty, co měl, měli černou barvu až na jedny tmavé smaragdové šaty, které nosil skoro na všechny slavnosti, co se pořádaly v Bradavicích. Nevypadaly moc vhodně pro tuhle příležitost.
   Ples začal už skoro před hodinou. Bude se muset spokojit s těmi zelenými šaty. Oblékl si je proto a podíval se na sebe do zrcadla. Tohle nebyl on. Viděl nešťastného kluka, který pro jednou nemyslí jen sám na sebe, ale snaží se potěšit někoho jiného.
   Byl tu ale další problém. Maska. Před pár dny koupil jednu v Prasinkách, ale nemyslel si, že by ji použil. Byla stříbrná se zelenými linkami s černou páskou po stranách.
   Ovládl se. Konečně pochopil, proč holky tráví tolik času při přípravě na podobné akce. Musel udělat dobrý dojem.
   Začal se toho dokonce i bát. Dřív nikdy nebyl nervózní, když se měl setkat s nějakou holkou. Bylo to pro něj všechno nové.

   „Tak Ginny, co je nového?“ Hermiona se žalostně pokoušela navázat rozhovor se svou kamarádkou.
   Co odešla ze svého pokoje, neřekla Ginny ani jediné slovo. Byla příliš zaneprázdněná přemýšlením o tanci, než aby se chovala společensky u večeře. Harry se na ni starostlivě díval, ale Ginny to bylo jedno.
   „Hej, Ginny, jsi v pořádku?“ zeptal se Ron, který se bál o svou sestru.
   To ji vzpamatovalo. „Co? Ach, jsem v pořádku. Neboj se. Jen si šetřím energii pro tanec.“ Vypadali, že jí uvěřili, tak se vrátila zpátky k jídlu.
   No dobře, byla to lež, pomyslela si. Šetřila energii pro tanec… jen ne tak, jak si oni nejspíš mysleli.
   Levou ruku měla pod stolem, svírajíc opotřebované desky knihy. Dala si ji do tašky ještě před tím, než vešla do Síně. Nemohla uvěřit tomu, že se konečně po tak dlouhé době setká s Icim. Poslední dobou už nevypadal ani jako fyzická osoba, jen jako její jakýsi chatový přítel. Byla nervózní. Hodně nervózní.
   Studenti se zvedli od svých stolů, zatímco z nich všechno pomalu zmizelo. Harry chytil Ginny za ruku a vedl ji ven z Velké síně, s Ronem a Hermionou v patách. Studenti se měli vrátit zpátky na své koleje a počkat přesně deset minut, dokud nebude Velká síň změněna na taneční sál.
   Ginny obklopilo nadšené štěbetání. Harry jí povídal něco o posledním famfrpálovém zápase, ona jen přikyvovala. Čas ubíhal tak pomalu.
   Vypadalo to jak několik hodin, než jim konečně Hermiona pokynula. „Pojďte, už můžeme jít.“
   Teď to byla pro změnu Ginny, kdo chytil Harryho za ruku a prakticky ho táhla k východu z koleje. Následovala množství lidí, razíc si mezi nima cestu, aby tam byla co nejdříve. Když konečně došli do Velké síně, zamířila rovnou ke stolu s punčem.
   Nebyl tam.
   „Chceš si zatancovat?“ zeptal se formálně Harry, napřahujíc ruku směrem k Ginny, s pohledem očekávání na jeho tváři.
   Ice říkal, že přijde trochu později. „Asi ano…“ odpověděla opatrně. Mohla by si s ním párkrát ztancovat, než Ice přijde. Koneckonců by to bylo fér, když sem s Harrym šla.
   Protáhnul ji na taneční parket, držíc ji u sebe blíž, než bylo nutné.

   Draco se na sebe ještě podíval. Díval se na malou růži ve své ruce. Říkala, že budou její šaty hnědočervené a tato květina měla podobnou nádhernou barvu.
   Zhluboka si povzdechl a sešel dolů po schodišti.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Kapitoly: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11