TOPlist

Hlavní menu

  ›› úvodní strana
  ›› guestbook
  ›› odkazy
  ›› arty "pro povídky"
  ›› layouty

Ostatní povídky

  ›› jednorázovky
  ›› kapitolovky

Komentáře k povídce

        

Návod pro bradavické prvňáčky


   autorka: Leonyda Styron
   žánr: humor
   info: co vše potřebuje člověk znát, aby se mohl stát opravdovým kouzelníkem? A jak má vlastně přežít těch sedm bradavických ročníků? Zde naleznete jednoduchý návod

     2.120 znaků/341 slov    vloženo: 18.04.2007    počet zobrazení:    

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Co má člověk udělat, aby se stal opravdickým nefalšovaným kouzelníkem? To je oříšek. Nemyslete si, že vše skončí tím, že si v Příčné ulici koupíte pomůcky do Bradavic. To ani omylem. Ještě vás čeká mnoho nepříjemných zkoušek, než se stanete opravdovým kouzelníkem.
   Rozhodně první, co musíte znát, je latina. Kouzelnický jazyk, který se používá ve všech předmětech. A kdo ho dostatečně neovládá, nemůže být považován za čaroděje.
   Další je pořídit si zahrádkářskou sadu a ve volných chvílích pomáhat profesorce s květinami ve skleníku. Tím si osvojíte nutnou znalost bylin.
   Nemůžete-li v noci spát, létejte na hřišti. Procvičíte si jak létání, tak i famfrpál. Sport, ke kterému získáte obrovské pouto a který vás bude hrooooozně bavit.
   Večer před spaním usilovně zírejte do velké křišťálové koule a snažte se odhalit aspoň kousek vašeho vnitřního oka. A pokud ho opravdu nevlastníte, tak aspoň předstírejte, že ho máte.
   Snažte se luštit ozvěny budoucnosti z každého smítka a z každého rozjezeného dlabance, který naleznete na stole. I tím si pročistíte své vnitřní oko.
   Kdo se má vyznat v klikyhácích? Pro lepší zapamatování si pořiďte zápisník a pod záminkou, že si kreslíte, si opakujte runové symboly, či symboly obyčejné.
   Prošmejděte knihovnu a zapamatujte si co nejvíc z dějin. Další pomůcka je ptát se na jakoukoli hloupost, která vás napadne. Vykládá profesor neustále nějaká data? Ptejte se a nakonec ho zmatete tak dokonale, že vás ještě rád pustí dřív z hodiny. Chce to ale cvik a taktiku.
   Choďte odpoledne po pozemcích a sbírejte přísady do lektvarů. Nenápadně si je noste s sebou na vyučování a na každou takovou pomůcku si připevněte nenápadně taháček. Večer pak pozorujte noční oblohu s vypůjčeným dalekohledem.
   Každé ráno si vzorně ukliďte hůlkou pokoj, abyste procvičili Tajuplné úklidy. A nezapomeňte si postavit z toho, co najdete, strašáka, a cvičte na něm Kouzelné formule, přeměňování a Obranu proti černé magii. A pokud se vám do toho náhodou někdo připlete, tak má smůlu.

   A rada na závěr... Tohle vše je zbytečné. Úplně vám stačí projít všemi sedmi ročníky v Bradavicích a klidně s odřenýma ušima :)