TOPlist

Hlavní menu

  ›› úvodní strana
  ›› guestbook
  ›› odkazy
  ›› arty "pro povídky"
  ›› layouty

Povídky od CatNeko

  ›› vlastní tvorba
  ›› překlady
    ›› jednorázovky
      ›› "Harry Potter"

Komentáře k povídce

        

Nedržet se zpět


    z originálu: Hold Nothing Back
    autorka: moonlightshadow
    přeložila: Catriona Neko

    vloženo: 22.05.2006
    aktualizováno: 03.10.2008
    postavy: Draco/Ginny
    žánr: romantika
    info: co se může stát, když jeden muž potká dívku, do které se kdysi zamiloval?

    5.364 znaků / 926 slov   
    počet zobrazení:    

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Je to takový menší romantický slaďák, ale snad se vám to bude líbit
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nakonec nastal den, kdy opustil roli studenta v Bradavicích. Skončilo sedm dlouhých let naplněných prací a slabých přátel těžících z jeho stínu. Nikdo o něj nejevil zájem a vlastně ani on se o nikoho nezajímal. Vyjma jedné dívky, kterou stejně nemůže nikdy mít už kvůli své rodině...
    Sledoval, jak se objímala a živě si povídala s přáteli, než se rozloučili. Její zrzavé vlasy jí volně spadaly na záda a její lískově-oříškové oči se jí třpytily na slunci. Je to sice nepravděpodobné, ale opravdu je to tak. Draco Malfoy se zamiloval do Ginny Weasleyové.

*O 4 roky později*

   Když opustil rodinné sídlo, vyrazil si najít místo, kde by žil bez toho každodenního pekla s jeho otcem. Vůbec nehledal práci na ministerstvu, jak chtěl Lucius, ale s jeho několika tisíci galeony sebranými z rodinného účtu u Gringottových začal spolupracovat s famfrpálovým skladem. Obchod jen kvetl a s otevřením prodejen v Příčné ulici a v Prasinkách si vydělal dost peněz na zbytek svého života.
   Dobře si ještě pamatoval, když hrál v kolejním družstvu za Zmijozel, a jak se ocital na druhé straně pultu jako kupující.
   Když se ale vrátil zpět do reality, ihned rozpoznal tvář dívky, která vešla do krámu.
   K pultu nepřistoupil nikdo jiný než Ginny Weasleyová, která se ale velice změnila od chvíle, kdy ji viděl naposledy.
   „Proč na mě tak strnule hledíš? Stalo se něco, Malfoyi?“ zeptala se trochu zaraženě.
   „Nic... Weasleyová. Chceš si něco vybrat, nebo tam budeš jen postávat a přemýšlet, do jakého obchodu jsi to vlastně vešla?“
   Ginny nasupeně došla k polici, na které byla leštidla na násadu košťat. Následně ale zjistila, že je to na ní moc vysoko a nedosáhne tam.
   A jakoby to věděla, Draco jí sáhl přes rameno a uchopil plechovku, po které šahala. Stál od ní jen pár palců, když se k němu otočila. Ginny si v tu chvíli uvědomila, jak jsou jeho modrošedé hluboké oči hypnotizující, když jí dal opatrně ruce okolo pasu. Byl o dobrých šest palců vyšší a musel se k ní sklonit, jak ji chtěl políbit. Najednou se ale rozzvonil zvonek u dveří a někdo vstoupil. Ginny se od něho rychle odtáhla, vzala si plechovku, kterou sundal z police, položila na pult peníze a rychle vyšla ven.
   Co to jen dělám? Málem jsem políbila Draca Malfoye! Hlavou jí proběhlo několik pocitů a myšlenek, když se po chvíli chůze přemístila domů do Doupěte.
   Po jeho nevydařeném pokusu políbit ji začal být trochu nevrlý, a proto zavřel obchod dříve. Nyní šel směrem k bytu, kterému říkal „domov“, a který se nacházel nedaleko Příčné ulice.
   Aby jí dostal ze své mysli, rozhodl se jít do klubu „La Nuit Nore“*, ve kterém se scházeli jedině kouzelníci. Po opuštění rodinného pekla se pro něj stal tanec vlastně koníčkem. Tanec s děvčaty a několik panáků mu vždycky zvedlo náladu. Koutkem oka ale najednou zahlédl nějakou rusovlásku.
   Nemůže to být ona, řekl si v duchu a objednal si dalšího panáka.
   Podíval se směrem k tanečnímu parketu a myšlenky mu začaly proudit hlavou, když ji spatřil tančit s nějakým klukem. Vypadala, jako by byl všechen čas světa jen její. Obrátil se tedy zpět k baru a kopnul do sebe již připraveného panáka, když tu najednou uslyšel důvěrně známý hlas.
   „Nikdy bych si nepomyslela, že má Draco Malfoy vášeň pro tanec. Nebo jsi tu v doprovodu nějakého neviditelného děvčete?“
   Otočil se a stanul tváří v tvář Ginny. „Byla bys překvapená, Weasleyová. Jsem v tom docela dobrý.“
   „Ukaž,“ řekla svůdně.
   Došli na parket a začali se společně hýbat do rytmu písně, která byla ale po chvíli vystřídána pomalou. Než ale stačila Ginny odejít, zašeptal jí do ucha: „Podívej se, jak jsem dobrý pro změnu v pomalém tanci.“
   Ginny se o něj trochu opřela, když si ji k sobě přitáhl a začal se spolu s ní pohybovat do rytmu. Po chvíli, která se zdála být věčností, mu ale zašeptala: „Jsem už dost unavená. Nepůjdeme?“
   Věděl, že je už napůl opilá a nechtěl ji využít, ale nakonec souhlasil. Když pak vše uvážil, dal ji paži lehce kolem pasu a odvedl ji směrem ke svému bytu, který mimochodem nebyl moc daleko.
   Když tam po chvíli dorazili, Ginny jen něco nesouvislého zamumlala a nebýt toho, že ji držel, asi by se sesunula směrem k zemi.

   Další den ráno se Ginny probudila v měkké posteli se slušnou dávkou bolesti v hlavě. Nejasně si vzpomínala, co se v noci stalo, ale moc si nepamatovala, kde to vlastně byla.
   Nakonec pomalu vstala z postele, oblékla si černou pánskou košili, která byla přehozená přes okraj postele a vešla do obývacího pokoje.

   Na pohovce proti dveřím do ložnice uviděla spícího Draca Malfoye. Najednou si ale uvědomila, jak hezky a spokojeně vypadal, když spal.
   Trochu váhavě si k němu sedla a opatrně mu z tváře odhrnula vlasy.
   Draco se v tu chvíli trhavě probudil. Když ale spatřil Ginny, pozvedl ruku k její tváři, trochu se nadzvedl a jemně jí políbil.
   Ginny byla v první chvíli dost překvapená. Draco se ale po chvíli odtáhl. „Já... omlouvám se, ale už strašně dávno jsem to chtěl udělat…“
   Ona se ale jen usmála a k jeho velkému překvapení ho také políbila. Jak se jejich polibek postupně vášnivě prohluboval a Draco ji k sobě stáhl na pohovku, Ginny si nakonec uvědomila, že to je ten pravý, se kterým chce strávit zbytek svého života. Nechtěla se moc držet zpět, a proto mu spolu s dalším polibkem začala rozepínat košili.
   Pomalu, kus po kusu, klesal každý díl jejich oblečení k podlaze. A jak tam tak leželi ve společném objetí, oba pochopili, že je to dokonalá a přesná chvíle, a že bude jejich láska trvat navždy.

   *v překladu to znamená Černá noc