TOPlist

Hlavní menu

  ›› úvodní strana
  ›› guestbook
  ›› odkazy
  ›› arty "pro povídky"
  ›› layouty

Povídky od CatNeko

  ›› vlastní tvorba
  ›› překlady
    ›› rozepsané

        

6.kapitola – Být si jistý (To be Sure)


     vloženo: 01.04.2013    aktualizováno: 01.04.2013   
     7.397 znaků / 1.266 slov    počet zobrazení:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Když se Hailee dotkla Harryho tváře, ucítil teplé chvění, které proběhlo jeho tělem, a uvěřil tomu všemu. Nevěděl jak nebo proč, ale ona byla skutečně jeho sestra. Bylo to tak přirozené, že tu byla. Když ji Harry objal, kývl Brumbál přes místnost na Remuse, jestli také cítil prolomení kouzla. Remus přikývl, zatímco se Harry s Hailee obrátili čelem k ostatním.
   „Jsem si jistý, že jsi cítil prolomení kouzla stejně jako mi ostatní. Mám pravdu?“ zeptal se Brumbál Harryho.
   „Ano, pane profesore. Věřím jí. Má tu být. Nejsem si moc jistý proč, ale je to tak,“ odpověděl Harry a podíval se znovu na svou sestru.
   „Ale jste si jistí, že to je skutečně ona? Že to není jen nějaký trik nebo pokus infiltrovat řád?“ zeptala se nevinně Hermiona.
   „To je velice dobrá a férová otázka, slečno Grangerová. Jak jistě všichni víte, jsem docela zběhlý, co se magie týče, a slečna Potterová ve zkoušce skutečně obstála. Jsou tu ale i jiné důkazy. Merlin a poslední část vůle Lilly Potterové, kde se zmiňuje o obou svých dětech. Kromě toho to, co mi slečna Potterová vyprávěla, obsahovalo i informace, které znám a na které si pamatuji,“ řekl Brumbál.
   „Jistě, pane, ale pokud můžu, ráda bych Vám ještě doporučila mudlovský test DNA, který je schopný to potvrdit,“ namítla Hermiona.
   „Není pro to žádný důvod, slečno. Kouzelníci mají vlastní testy DNA. Pokud chcete, mohu vám to ukázat. Slečno Weasleyová, můžete se, prosím, postavit vedle slečny Grangerové?“ zeptal se Brumbál. Počkal, až se vedle sebe postaví a pronesl: „Pertrum tra genus.“ (AN: v - přidej se ke svému rodu). Ginny v tu chvíli zmizela a následně se objevila o pár kroků dál vedle Rona, zatímco Hermiona zůstala stát na místě.
   „Je to jednoduché kouzlo, které vlastně říká „najdi svou rodinu a vyhledá nejbližšího příbuzného v okolí. Má to ale omezené pole působnosti. Například tato místnost. Kdyby všichni Weasleyovi odešli z místnosti, zůstala by pak Ginny stát na místě. Pro dvojčata, jako jsou třeba Fred s Georgem, je ale toto kouzlo silnější.“
   Fred s Georgem šli v tu chvíli každý na opačný konec místnosti a Brumbál opět pronesl formuli. Oba se v tu chvíli nadzvedli malý kousek na zem a s nepatrně viditelnou září se přemístili vedle sebe.
   „Vidíte tedy, jak to zaklínadlo funguje?“ zeptal se Brumbál a souhlasně se usmál, když nikdo nic nenamítal. „Dobře. Harry a Hailee, můžete se rozdělit jako před chvílí Fred s Georgem?“
   Když Brumbál pronášel zaklínadlo, Harry se přes místnost na svou sestru usmál a každý v místnosti zatajil dech. Harry s Hailee se nepatrně nadzvedli nad zem jako předtím Fred s Georgem a s podobnou září ze přemístili vedle sebe, kde se s tichým vzlykem od Hailee objali.
   „To je v pořádku, Hailee,“ zašeptal jí Harry do ucha. „Odteď už budeme vždycky spolu.“
   Po chvíli Harry ucítil ruku na svém ramenu. „Je mi moc líto, Harry, ale musíme pokračovat, řekl otcovsky Brumbál. „Rád bych Vás, Hailee, přivítal ve Vašem novém životě. Jsme šťastní, že tu můžete být s námi a je mi velice líto toho, čím jste si musela projít. Prosím, posaďte se oba ke stolu.
   Nyní už tedy víme, že je Hailee skutečně Harryho sestra a musíme se rozhodnout, jak budeme s touto informací zacházet. A tím myslím všechny zde přítomné, což zahrnuje i Rona, Hermionu, Ginny a samozřejmě také Harryho s Hailee. Rád bych vám všem znovu připomněl, že se vše další, o čem se budeme dále bavit, nesmí dostat mimo tuto místnost.
   Hailee, Váš dědeček Vás poslal bydlet jinam, protože měl proto důvod. Věřím, že chtěl nějak ovlivnit proroctví. Tím, že Vás poslal pryč a nás všechny donutil zapomenout, dal Harrymu možnost nabrat sílu pro oražení Voldemorta.
   Harry, ty jsi mi kdysi říkal, že máš schopnosti, které Voldemort nikdy neměl. Ano, je to pravda, ale jak už jsem ti říkal, nejsilnějším kouzlem je láska, a to je větší než cokoli, co má Voldemort ve svém arzenálu. Část té síly může být také Hailee, která má silné schopnosti stejně jako ty. Projevila je při pár mých testech, které mě ujistily, že je skutečně tvá sestra. Ona je tvá neznámá síla. Dnes se tady ale musíme rozhodnout, zda uvěříme, že je Hailee Harryho sestra a vystavíme ji tak Voldemortově vlivu a jeho smrtijedům. Nechtěl bych o tak důležité věci rozhodovat sám, tak prosím, vyslovte své návrhy,“ vyjádřil svůj názor Brumbál.
   Všichni tam seděli pár minut v tichosti, dokud první nepromluvil Remus. „Ach, Hailee, tak moc se podobáš své matce a nejsem si moc jistá, zda bychom tvou totožnost byli schopni skrýt před tím, kdo Lily znal. Navíc když tě uvidí vedle Harryho, velmi těžko to pude skrýt. Je mi moc líto toho, co se ti přihodilo, a že jsi musela vyrůstat daleko od všech, kteří znali tvé rodiče.“
   Hailee se usmála. „Děkuji moc. Jsem tak šťastná, že jsem tu konečně s váma všema. Nejsem si moc jistá, jestli bych tu vůbec byla, kdyby se Toney choval jinak.“ Všichni vypadali zmateně. Hailee si hluboce povzdechla a nevšímala si slzy, která jí stekla po tváři, než promluvila. „Omlouvám se. Toney Cyin byl můj pěstoun. Byl to zlý muž, kterého jsem nenáviděla,“ řekla klidně a svěsila hlavu.
   „Já vím, že do toho nemám co mluvit, ale proč nenecháme být to čím je a kým je?“ řekl Arthur Weasley.
   „Jsem dost překvapená, Arthure. Vždyť by díky tomu byla tato drahá dívka v nebezpečí,“ napomenula ho Molly.
   „Prosím o odpuštění, paní Weasleyová, ale po pravdě jsem už v nebezpečí stejně jako Harry. Já se Voldemorta nebojím, ale mám strach spíš o svého bratra. Podrobím se vašemu rozhodnutí, ale nechci stát stranou toho všeho. Chci být blízko jemu i vám a pomáhat,“ řekla pevným hlasem Hailee.
   „Má někdo z vás ještě jiný názor?“ zeptal se Brumbál.
   „Jestliže se tato dívka nebojí Temného pána kvůli sobě, možná by se měla bát o svého bratra a jeho přátele,“ řekl se zamračením Snape, což byl dokonalý šok pro všechny. „On je hrozbou pro nás pro všechny a ona tomu musí nejdřív porozumět, než přijme zodpovědnost, která je na ni kladena.“
   „Pane, já se nebojím žádného kouzelníka, čarodějky, netvora, muže ani ženy. Vyrůstala jsem se zlým mužem, který na mě používal neodpustitelné kletby jen tak pro zábavu. Pokusil se mě změnit, zlomit a přetáhnout na druhou stranu, a učil mě vše špatné, co znal. Já už se před ničím ani před nikým krčit nebudu. Budu ráda součástí kteréhokoli vašeho plánu, ale nebudu už nikdy žít ve strachu!“ zaječela Hailee a praštila pěstí do stolu. Když její pěst dopadla na desku stolu, ozvala se z chodby velká rána, následovaná výkřiky portrétu paní Blackové. Všichni jen nadskočili, zatímco se Remus zvedl a šel uklidnit navztekaný portrét. Když se ale vrátil, měl na tváři ohromený výraz.
   „Ona dokázala z této místnosti shodit ten obraz ze zdi. Opravdu je dost silná a nemít ji na naší straně, možná bych se jí i bál,“ řekl uctivě Remus a uculil se na Snapea.
   „Pak je to tedy vyřešeno. Dovolíme Hailee, aby nastoupila v Bradavicích jako „výměnný“ student a bude zařazena stejně jako ostatní noví studenti. Musím ale vás pět varovat, abyste nikde neříkali, že máte co dočinění s Řádem a budete se všemi novými informacemi zacházet zodpovědně.“
   „Oficiálně Vás tu tedy vítám, Hailee. Už jsem tu pro Vás nechal připravit pokoj a poprosil jsem dobbyho, aby Vám tam odnesl všechny vaše věci. Jsem si ale jistý, že si teď máte o čem popovídat s bratrem a než bude večeře, necháme vás o samotě. Až dokud za námi sami nepřijdete.“
   Harry se na svou sestru usmál, postavil se, podal jí ruku a odešel s ní z místnosti, zatímco je Brumbál po celou dobu pozoroval s úsměvem na své tváři.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Kapitoly: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24,
       25, 26, 27