TOPlist

Hlavní menu

  ›› úvodní strana
  ›› guestbook
  ›› odkazy
  ›› arty "pro povídky"
  ›› layouty

Ostatní povídky

  ›› jednorázovky
  ›› kapitolovky

Komentáře k povídce

        

Tajný dennik smrťožrútky

    autorka: Mary-Anne
    postavy: Draco, Pansy...
    žánr: romantika/tragédie
    info: příběh mladé smrtijedky, která obětovala vše pro lásku

     4.108 znaků/766 slov    vloženo: 24.04.2007    počet zobrazení:    


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Koncom júna

   Dnes som sa zobudila s divným pocitom, niečo v hrade nie je v poriadku. Aj naša klubovňa je prázdna. Všetci šli na raňajky, len Draco sa ešte neukázal, asi sa za nim pôjdem pozrieť. Tieto dni bol veľmi unavený a nejaký nervózny. Stále mi nechce povedať čo sa mu stalo ale asi je to vážne. Ach nie, ide sem ten hlupák, Crabe, je nejaký divný.

   „Dumbledore je mrtvy“ povedal mi. Moja prvá reakcia bola kladná, ten starý milovník muklov je konečne preč. Temný Pán je určite spokojný, ale to nebolo všetko čo mi chcel Crabe povedať.
   „Zabil ho Snape“ dopovedal a v hlase mu bolo počuť úctu. No to je fajn, ale teraz už nie je v škole ani jediný normálny učiteľ. Táto novinka ma neprekvapila. Snape bol fajn ale na podvody bol ako stvorený, profesionálny klamár. Zdá sa že Crabe ešte stále neskončil. Teraz na mňa nejako divne pozerá, akoby ma ľutoval alebo čo.

   Nemôžem tomu uveriť Draco je preč, ušiel. Môj chudáčik. To on sem dostal všetkých smrťožrútov aby zabili Dumbledora, aj by som bola naňho hrdá, ale je preč. Crabe mi to povedal. Nemohla som tomu uveriť, nemohla som už pokračovať v písaní. Šla som do jeho izby, nebol tam celú noc a ani sa so mnou nerozlúčil. Ušiel ešte včera v noci so Snapom a ostatnými keď zabili riaditeľa. Najhoršie je že ten nafúkaný Potter je stále tu. Videla som ho cestou na raňajky. Aj ta humusáčka Grangerová ostala tu, všetci ostatný žijú a sú tu. Chudák Draco je teraz na úteku. Aspoň že Dumbledore je mrtvý. Ani neviem kedy je pohreb. Hm. Dúfam že si nemyslia že tam pôjdem. Snape je preč, Draco na úteku ani ja tu neostanem. Musím ho nájsť aj keby to bolo posledné čo v živote urobím.

   25. júla

   Nebyť mojich hrozných rodičov už som ho mohla dávno nájsť. Ešte si rozmyslia či mi budú v niečom brániť. Ha, vlastne ak ich pustia od sv. Munga. Vraj mi Temný Pán môže ublížiť, chcú ma chrániť, nechcú aby sa mi niečo stalo, a podobné citlivkárske kecy. Som už pevne rozhodnutá. Aj Bella je smrťožrútka a nič jej nie je. Vlastne vďaka nej som tu. Ona jediná mi verí. Je ako moja mama. Bodaj by.
   Inak tento dom je hrozný. Taký muklovský. Je to vraj dom starých rodičou Temného Pána náš dočastný domov. Sem tam vidím aj Draca, ešte sa ku mne ani neozval, asi sa o mňa bojí. Je taký zlatý. Ani nevie že to všetko robím len pre neho inak by som tu nevydržala. A zajtra už budem mať aj znamenie.

   26. júla

   Mám to. Trocha to páli. Zvyknem si. Už len to že sa ku mne Draco ozval bolo pre mňa odmenou, aj keď to čo povedal nebolo práve vyznanie lásky.
   „Hej Pansy, toto nie je práca pre slečny“ povedal mi, a to pred všetkými. Odvtedy sa všetci na mňa uškrňajú. Hádam si myslí že nedokážem zabiť? Temný Pán by ma predsa len tak neprijal. Ani Bella si už mnou nie je až taká istá, vraj by som si mala urobiť niečo z vlasmi a prestať sa tváriť tak nevinne, že som už smrťožrútka.
   Moje vlasy ostanú tam kde sú. Som tu hlavne kvôli Dracovy nechcem so seba urobiť obludu a výraz tváre zatiaľ neovplivňujem ...

   Bella prišla do mojej izby, zajtra ideme na prvú akciu vraj máme chrániť niečo pre Temného Pána, ide aj Draco, najlepší čas ukázať čo vo mne je, kým nie sme v Azkabane.

   Už ani neviem

   Je mrtvy. Je preč. To všetko ten Potter ani nemožem písať ako sa mi trasie ruka a do očí sa mi hrnú slzy. Boli sme tam. Nejaká šálka. Pre ňu Draco zomrel. Prišli sme sem na tajné miesto, že tajné aj Potter ho našiel také bolo tajné. Nečakali sme že už bude tu. Boli na nás pripravený. On a jeho prívrženci. Bojovala som s Grangerovou, ona má len pár škrabanocov a ja neviem ... krvácam. Nevidela som ako sa to presne stalo. Draco a Potter spolu zápasili, chvíľu sa zdalo že Draco vyhráva. Potom padol. Všetko okolo sa zastavilo skrýkla som „Draco!“. Grangerová vystihla moju nepozornosť, zranila ma a ušli. Všetci, aj naši nikto mu nepomohol. Som tu pri ňom. Ešte žil keď som prišla. Ja nemohla som. Zohla som sa nad neho. Z kútika úst mu kvapkala krv. „Pansy ...“ zašepkal potichu ale zakryla som mu ústa, musí sa šetriť inak neprežije, hovorila som si.
   „Prepáč“ posledné slovo, ktoré som z jeho úst počula. Ani ja už nemám sil a nikto tu nie je. Nikto kto by mi pomohol. Toto nemožem prež...