TOPlist

Hlavní menu

  ›› úvodní strana
  ›› guestbook
  ›› odkazy
  ›› arty "pro povídky"
  ›› layouty

Ostatní povídky

  ›› jednorázovky
  ›› kapitolovky

Komentáře k povídce

        

Upírem den a noc

 
    autorka: Leonyda Styron
    postavy: Alison
    žánr: dobrodružství/humor
    info: co se může stát, když si vymění tělo upír se smrtelníkem? Dvě děvčata se o to pokusila a na vlastní kůži zažila, jaký je život té druhé, i když jen jeden jediný den...

    3.821 znaků/662 slov    vloženo: 10.04.2007    počet zobrazení:    

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Naskytla se mi jedinečná příležitost vyzkoušet si, jaké je to být upírem jediný den a noc.
   Jedna kamarádka, která musí s tímto prokletím žít, objevila jedno velice staré zaklínadlo na výměnu těl a já se rozhodla, že do toho půjdu. První, co musím říct, že jsem ráda, že výměna probíhala mezi dvěma ženami, jinak bych byla zřejmě nucena řešit daleko horší problémy.
   Zahleděla jsem se na svůj vlastní obraz – blonďaté vlasy do pasu, zářivě modré oči a neposlušnou ofinku a podívala se na své nové tělo – vlnité černé vlasy, oči barvy lesa, tetování na pravé ruce. Ještě jednou jsme se na sebe podívaly a obě naráz vyhrkly: „ Hustý!“ Rozešly jsme se s tím, že přesně o půlnoci se sejdeme zase tady, ve starém skladišti.
   První, co jsem si chtěla ověřit, bylo, zda mi zůstaly moje schopnosti čarodějky, zkusmo jsem si zkusila pár jednoduchých zaklínadel a fungovaly. Že jsem upír mi došlo, jakmile jsem vylezla ze skladiště ven. Zrovna svítalo a sluneční paprsky mi málem propálily ruku. Kam teď? No, tam se mi nechce, ale kde jinde najít tmu? Nedá se nic dělat, skočím do kanálu. Fuj, páchne to tam a na zemi jsou poházené odpadky, které rychle odklízím z cesty. Při skoku sem dolů jsem ucítila pod oblečením zvláštní chvění, měla jsem na sobě džíny, fialový top a přes to všechno dlouhý rudý kabát. Ohmatám si záda, narazím na jakési kostěné výběžky – vždyť to jsou křídla, jak se s nimi asi létá? Zkusím vzlétnout a praštím se hlavou o poklop. „Jauvajs!“
   Kanály jsou jako velké bludiště, proplétající se chodby, nečekané zatáčky, spoustu krys. K tomu musí člověk uhýbat poklopům, které propouštějí světlo. Vím, že takhle bych tu dlouho zůstat nemohla, je stále ještě den, může být tak poledne. Chtěla bych vyzkoušet přeměnu, nejsem sice zvěromág, ale upír má tuto schopnost vrozenou. Zkusím myš, to by tak těžké být nemělo.
   Pekelně se soustředím a začínám cítit, jak mi roste ocásek. V odrazu velké louže, kterou musím oběhnout, spatřím malou hnědou myšku, vypadám teď jako moje myška Lucy. To je teda zajímavý! Vylezu s krysami ven do ulic. Všechno je tak velké! Hej, dávej bacha kam šlapeš, velká noho! Slunce nepálí, zalezlo za mraky, bude pršet.
   Přeběhnu co nejrychleji přes několik ulic do parku, kde se proměním zvolna do své současné lidské podoby, vyděsím přitom několik dětí, které si v parku hrály. Dalo se do deště, a tak se schovám do nejbližší hospody, kde zůstanu do večera. Nic moc se nedělo, jen pár ochmelků doráželo oplzlýma řečičkama.
   Jakmile se setmělo, vyšla jsem ven za město, roztáhla křídla a zkusila vzlétnout. Výsledek byl, že jsem si akorát natloukla nos. Když mi zůstalo vše, co jsem se naučila, tak jsem nemohla přece předpokládat, že každý upír umí létat. Ale já si to myslela. No nic. Třu si naražený zadek a pohmožděný loket a začínám mít hlad. Na člověka nezaútočím, pořád je v hlavě mé soudné já. Ukázalo se, že se opravdu štítím zabít cokoli. Nakonec zakousnu pár krys. Fuj, no to je hnus!
   Mrknu na hodinky. Už je čas jít. Cestou ke skladišti mě přepadl pocit, co když se jí nebude chtít mi to tělo vrátit. V kapse nahmatám zaklínadlo zapsané na papíře.
   „Alison?“ Otevřu dveře skladiště. Uslyším známý protáhlý hlas. „Hele, víš co, já si ho nechám, mi vyhovuje!“
   „To si zkus!“ zavrčím. Začaly jsme se prát. Alison se bránila jak byla zvyklá – zuby nehty, a já v ten okamžik zapomněla na hůlku a pustila se do ní pěstmi (tedy do sebe). Když se na to dívám dnes, nejradši bych si dala pár facek, sice byla obratnější, ale v nouzi nejvyšší jsem se chopila hůlky. „Mdloby na tebe!“ zasáhla jsem ji do prsou, nečekala útok a svalila se na záda. Zvítězilo dobré vychování a já jí podepřela hlavu vyčarovaným polštářem a pak nad ní pronesla zaklínadlo. Ach, jak jsem byla zas ráda ve své kůži! Život upíra má něco do sebe, ale ne pro mě. Takže příště se už do ničeho takového zatáhnout nenechám.