TOPlist

Hlavní menu

  ›› úvodní strana
  ›› guestbook
  ›› odkazy
  ›› arty "pro povídky"
  ›› layouty

Povídky od CatNeko

  ›› vlastní tvorba
  ›› překlady
    ›› jednorázovky
      ›› slash/yaoi

Komentáře k povídce

        

V posteli po celou dlouhou noc


    z originálu: In Bed All Night Long
    autor: strawberrypockywolf
    přeložila: Catriona Neko

    vloženo: 03.01.2010
    aktualizováno: 15.05.2010
    postavy: Harry/Draco
    žánr: romantika/humor/preslash
    info: po jednom šokujícím ránu už nebude nic tak, jak bývalo… :)

    9.932 znaků / 1.754 slov   
    počet zobrazení:   

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Bylo krásné jasné sobotní ráno a Ron si byl jistý, že nic lepšího snad už být nemůže. Slunce svítilo, ptáci zpívali, začínalo jaro a ten den se mělo jít do Prasinek. Těšil se, že se bude se svými přáteli potloukat venku, aniž by se museli bát. Voldemort byl konečně mrtvý, jeho následovníci byli uvěznění nebo mrtví a oni byli konečně v bezpečí. Mohli být opět dětmi a on si to rozhodně užíval, ostře ignorujíc skutečnost, že mu Hermiona stále říkala, aby konečně dospěl.
   Když se díval po místnosti, nepatrně se zamračil, když zjistil, že jsou těžké závěsy okolo Harryho postele ještě zatažené. O to víc se zamračil, když se podíval na hodiny. Bylo už devět ráno a Harry byl obvykle ranní ptáče. Ve skutečnosti si ani nepamatoval, že by někdy vstával dýl jak v osm. Nakonec nad tím ale jen pokrčil rameny a odtáhl závěsy jeho postele. Zaraženě ale zůstal doslova zírat na scénu před ním. A pak, když se jedna z postav nepatrně pohnula a z pomalu otevíraných mrkajících šedivých očí na něj upřela zmatený pohled, vykřikl tak, že by leckterou holku strčil do kapsy.
   Obě postavy se v tu chvíli na posteli rychle zmateně posadily a se směsicí starého strachu se po sobě podívali, než stočili své pohledy k Ronovi. Užasle na ně zíral se zmatkem a s trochou zlosti v očích, než stočil pohled na jejich těla a uvědomil si, že jsou oba jen v boxerkách. Harry v tu chvíli zavřel oči a potřásl mírně hlavou, než si tiše zamumlal slovo ne. Draco se na Rona chvilku díval, než se ušklíbl.
   „Co tak zíráš, Weasleyi?“ Ronova tvář v tu chvíli doslova zbrunátněla a chystal se začít znova křičet, když od sebe Harry najednou Draca odstrčil. Draco se jen znova ušklíbl a podíval se na něj.
   „No tak, Harry. Už jsem ti několikrát říkal, že máš ostré lokty, tak to nedělej.“ Harry jen protočil oči.
   „Tak se přestaň chovat jako hlupák a já do tebe přestanu strkat. Takhle tomu nepomůžeš.“
   „Tomuhle už nic nepomůže, Harry,“ odvětil Draco, než se podíval na Rona, který se zrovna otočil k odchodu.
   „Hermiono,“ zaječel ještě Ron, než vyběhl z místnosti.
   Oba v tu chvíli zasténali, zatímco sebou Draco plácl do polštářů. Harry do něj ale znova strčil.
   „No tak, obleč se, rychle. Za chvíli sem všichni vtrhnou a nemusí tě tu vidět jen v boxerkách…“
   Draco už navíc nečekal, vyskočil z postele a natáhl se po svých věcech, stejně jako Harry.
   Oba si akorát přetáhli přes hlavu košile, když, jak Harry předpovídal, pokoj zaplnilo velké množství lidí, v čele s Ronem a Hermionou, která mu byla hned v patách. Ron se se zamrkáním zastavil, když si uvědomil, že tam Draco ještě je a že to nebyla jen smyšlenka jeho představivosti.
   Pak se ale vrhl přes místnost a praštil Draca pěstí. Ten se ale rychle vzpamatoval, překulil se přes postel, na kterou dopadl, a postavil se na její druhé straně na nohy se sevřenými pěstmi. Na moment si Harry vychutnal skutečnost, že se Draco choval v tu chvíli víc jako mudla, než jako fantastický čistokrevný čaroděj, kterým byl. Ale až do té doby, než se do něho Ron pustil a další pěstí ho poslal k zemi. Rychle mezi ně proto skočil a odtáhl od něj Rona z dosahu.
   „Přestaň!“ rozkázal Harry. V nastalém tichu se na něj všichni vyděšeně podívali. „Nech ho být, Rone, a ty mlč, Draco,“ řekl, aniž by se podíval přes rameno. Místo toho se díval do Ronových rozzlobených očí. „Teď se laskavě uklidněte. Ty s Hermionou a Ginny tu můžete zůstat. Zbytek ať odejde.“
   „Hej!“ zakřičel Seamus. „Je to i náš pokoj. Nemůžeš nás vykopnout z naší vlastní ložnice!“
   „Můžu a udělám to. Kromě toho se stejně vše do oběda určitě dozvíte. Teď ale vypadněte. Všichni!“
   Když trochu zvýšil hlas, odešli raději všichni pryč, až na tři jeho přátele. Letmo se po nich jen podíval, než se podíval na Draca. „Možná bys měl taky odejít.“
   Draco si se založenýma rukama v podpaží jen odfrkl. „Ani náhodou.“
   „Zmlkni, Malfoyi, než vytáhnu hůlku a…“
   „Opravdu, Weasleyi? Už se třesu strachy,“ ušklíbl se na něj Draco.
   „Zmlkněte oba!“ vyštěkl na ně v tu chvíli Harry. Ron se na něj překvapeně podíval.
   „Ty ho ještě bráníš?Koukni, Harry, já vím, že ti dal určitě něco do pití, protože jinak by si s ním nespal. No… ty přece nejsi homosexuál, ale proč ho sakra bráníš?“ S každým jeho dalším slovem v Harrym kypěla zlost. Vzduch kolem něj doslova až jiskřil. A všichni, kromě Draca, který na to byl už zvyklý, v tu chvíli o krok ustoupili, než Harry praštil svého nejlepšího přítele do čelisti. Ron si doslova sednul na zem a překvapeně se na něho díval, jak se nad ním tyčí.
   „Zmlkni, Rone. Vůbec nevíš, co jsme tu spolu dělali, a nevíš, o čem mluvíš!“ Mezitím, co Harry na Rona křičel, k němu Draco tiše došel a položil mu ruku na rameno. Harry se na Rona ještě chvíli díval, než se trochu uvolnil a s mizící zuřivostí v očích o krok ustoupil, aby se Ron mohl zvednout na nohy.
   „Ty se na nás zlobíš, Harry, že to chceme vysvětlit? Proč obhajuješ ze všech lidí zrovna Malfoye? Nebo proč jsi praštil přítele? Nebo co tu k čertu Malfoy vůbec dělá?“ Hermionin hlas byl klidný, přesto byl ale jasně slyšet nebezpečný podtón.
   „Praštil jsem svého nejlepšího přítele, protože je to naprostý hlupák,“ odpověděl jí Harry, než se znova podíval na Rona. „Ano, hájil jsem Draca. Nedal mi nic do pití, a i kdyby, není to jediná věc, kvůli které bych s ním spal. Ale v jednom máš pravdu, nejsem homosexuál.“ Ronovi v očích zahořel triumf, než s jeho dalšími slovy zase zmizel. „Jsem bisexuál.“
   Všichni se v ten okamžik podívali na Ginny, která si ulehčeně povzdechla. Ta jen ale pokrčila rameny, než se na Harryho usmála. „Díky bohu, že jsem nechodila s homosexuálem.“
   „Díky, Ginny,“ řekl jí se smíchem Harry.
   Taky díky,“ prohodil v zápětí Draco, který se postavil vedle Harryho a chytil ho majetnicky za ruku. Ronovy v tu chvíli málem vypadly oči z důlků, zatímco Harry jen zakroutil hlavou. „Není tu nic, s čím by sis měl dělat starosti,“ dodal ještě směrem k Ronovi.
   „Co…“ Ron mohl sotva mluvit, zatímco Hermiona jen protočila oči.
   „Ježiši, Rone. To jsi to už nepochopil? Harry s Dracem jsou pár,“ řekla s odfrknutím, než se na Harryho zamračila. „Jak dlouho?“ Harry s Dracem se po sobě podívali.
   „No… už od…“
   „Druhého dubna,“ dodal za něj Draco. Hermiona se ještě víc zamračila.
   „Od druhého dubna? A kterého? Od druhého dubna před šesti dny nebo od druhého dubna před rokem a šesti dny?“ zasyčela, i když už předem znala odpověď. Harry trochu znejistěl.
   „Před rokem a šesti dny.“ Když Hermiona sáhla po své hůlce, schoval se najednou Harry rychle za Draca. Draco se jen překvapeně podíval po Hermioně a hůlce v její ruce, než potřásl hlavou a otočil se k Harrymu.
   „Tak na to zapomeň, Harry. Nemíním schytat sám nějaké kouzlo zrovna od Grangerové,“ řekl, než Harryho postrčil vedle sebe.
   Ginny se začala tiše chichotat, zatímco Hermioně přeletěl přes tvář široký úsměv, než snížila svou hůlku. Harry se jen zvesela zašklebil a dokonce i Draco se nepatrně usmál, když se díval na Harryho. A pak se znova ozval Ron.
   „Jak jste tohle mohli udělat?“ zakřičel zuřivě, až Harryho zamrazilo.
   S“Udělat co, Rone?“ zeptal se naštvaně. Ron se na něj ale díval, jako by ho vůbec neznal.
   „Snížit se natolik, aby si s ním spal,“ vyplivl na něj Ron.
   S ledovýma očima a s nasupeným pohledem Harry postoupil dopředu. „Přísahám, že jestli ještě jednou proti němu nebo nám něco takového řekneš, nakopu ti zadek takovými kouzly, že si nejméně týden nesedneš!“ Ron na něj jen s otevřenou pusou zíral, zatímco Harry naštvaně vydechl. „O co ti jde, Rone? Draco je můj přítel! Má ho rád. Miluju Draca Malfoye! Už jsi spokojený? Můžu si s ním spát, jak chci a kde chci, protože ho mám rád. A tohle je přesně to, proč jsme to nikomu neřekli!“ Ron se mu chystal něco odpovědět, ale Draco byl rychlejší.
   „Važ velmi opatrně slova, která vylezou z tvé pusy, lasičko. Protože jestli Harryho ještě víc naštveš, nebude to on, ale já, kdo nakope tvůj zadek.“
   Harry se na svého přítele s úsměvem podíval. „Myslím, že tě nesmím nechat se se mnou dívat na mudlovské filmy. To už je nejméně po druhé, co se chováš nebo mluvíš jak mudla a to je teprve devět patnáct.“
   „Ale… je to Malfoy!“ přerušil ho Ron.
   „Ty jsi zase Weasleyi. A vidíš snad, že bych si nějak stěžoval?“ Ron se na něj chvíli díval, než se s kamennou tváří otočil a odešel ven z místnosti. Když Harry zavřel oči a dal si přes ně ruku, objal ho Draco okolo ramen a přitáhl si ho blíž.
   „Půjdu si s ním promluvit, Harry. Ty víš jaký on je. Potřebuje si to jen srovnat celé v hlavě a pořádně to promyslet. Ale on nakonec přijde. Vždycky to tak dělá,“ řekla klidně Hermiona. „Pojď, Ginny,“ řekla nakonec, než vyšla ven z pokoje. Ginny se ale u dveří zastavila a podívala se na ně. Na chvíli zaváhala, než se s nádechem narovnala a došla k nim, podávajíc Dracovi ruku. Draco jen pozvedl obočí, než její ruku přijal a podíval se jí do očí.
   „Příměří?“ zeptala se pevným hlasem.
   „Příměří,“ přišla odpověď, než se na ní nepatrně usmál a kývnul hlavou.
   „Fajn,“ řekla s úsměvem Ginny, než se ušklíbla. „Opovaž se mu ale ublížit, Malfoyi, nebo ti rozbiju tu tvou hezkou tvářičku.“ Draco se na to jen ušklíbl.
   „Jmenuju se Draco a taky mi trochu důvěřuj. Nechci nikomu ublížit,“ řekl s trochu větším úsměvem, než se podíval na Harryho, který si je prohlížel s pobaveným výrazem. Ginny jen protočila oči, když si Harry přitáhl Draca blíž k sobě a políbil.
   „To je tak sladké,“ uslyšeli ještě pobavený hlas Ginny, než za sebou zavřela dveře, a museli se tomu oba usmát, aniž by od sebe oddělily své rty.
   Když se nakonec oddělili, aby se mohli nadechnout, chvíli se po sobě dívali, než první promluvil Harry.
   „Omlouvám se, Draco. Kdybych se probudil dřív…“
   „Zmlkni už. Nemohli jsme to tajemství přece udržet navždycky.“ Harry na to jen přikývl, i když bylo vidět, že je za to na sebe stále ještě naštvaný.
   „Harry?“
   „Hm?“ odpověděl mu nepřítomně, než se podíval do jeho očí a na jeho hravý úšklebek.
   „Co říkáš na to, abychom vyvolali nějaké pozdvižení ve Velké síni?“
   Harry se jen zvesela zazubil, než mu položil ruce okolo krku a hravě ho políbil. „Vynikající.“