TOPlist

Hlavní menu

  ›› úvodní strana
  ›› guestbook
  ›› odkazy
  ›› arty "pro povídky"
  ›› layouty

Ostatní povídky

  ›› jednorázovky
  ›› kapitolovky
    ›› dokončené

        

2.kapitola - Večerní překvapení

    vloženo: 23.03.2008    5.550 znaků / 993 slov    počet zobrazení:   

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Po zhruba tak hodině bezcílného zírání na strop mého pokoje jsem se zvedla a šla se podívat do svého šatníku, abych zjistila, co si vezmu na sebe.
   Kdokoli někdy viděl stát mě a mého bratra vedle sebe, nikdo by neřekl, že jsme dvojčata. Sourozenci to asi ano, ale ne dvojčata. James byl celý táta. Černé, rozčepýřené vlasy, hnědé oči, brýle. Kdežto já jsem většinu zdědila po matce. „Špinavě“ blonďaté vlasy, oči neurčité barvy, i když spíš do zelena.
   Nakonec jsem si vybrala tmavé bokové džíny a černý top bez ramínek. Lehce jsem se namalovala a vlasy si nechala volně rozpuštěné.
   Sešla jsem dolů, abych svému bratrovi oznámila, že už odcházím. Překvapilo mě, že tam byl i Sirius a navíc oba vypadali, jako by někam šli.
   „Vy se někam chystáte?“ zeptala jsem se jich celkem zaraženě a v duchu se mi přehrávalo velké množství variant, kam by mohli jít. Jedna horší než druhá.
   „No, ano. Jdeme s tebou. Nebo jsi si myslela, že tě tam necháme jít samotnou?“ oznámil mi James pobaveně.
   To na mě bylo pro dnešek trochu moc. „No to teda ne. Nejsem žádnej malej harant, abych potřebovala doprovod!“
   „Klid, Simone. Nebudeme tě nějak omezovat Prostě tam půjdeme a budeme se bavit každém po svým.“ Snažil se mě Sirius uklidnit a dokonce to trochu pomohlo.
   „Fajn. Tak jdeme.“
   Jediný problém byl, že jsem se tam měla setkat se svým přítelem. Byl to mudla a nikdo nevěděl, že s ním chodím. Ani má nejlepší kamarádka, Sydney Peintnová. Matthew, můj kluk, věděl, že jsem čarodějka. Jednou mě totiž viděl, když jsem se s mamkou asistovaně přemisťovala.
   Zastavila jsem se u dveří, vedoucích do jediného baru v Godrikově dole, vesnici, kde jsem bydlela.
   „Tak a teď už si můžete jít po svým,“ řekla jsem úsečně a bez dalšího slova jsem se vydala do ruchu, který uvnitř panoval. Jamese a Siriuse jsem si už nevšímala.
   Najednou mi někdo zakryl oči a jemný hlas mi do ucha zašeptal: „Kdopak je to, krásko?“
   „Ten hlas jsem 100% poznala, a proto jsem neodpověděla a rovnou se otočila, abych věnovala polibek mému „útočníkovi“.
   „Matte,“ řekla jsem po chvíli.
   „Dlouho jsme se neviděli, Sim. Jsem rád, že jsi přišla. Nechceš si jít dát něco k baru?“ ptal se Matt něžně.
   „Jasně, ale potom půjdeme tancovat!“ prohlásila jsem nekompromisně. Tanec jsem milovala a to Matt věděl moc dobře.
   U baru jsme si objednali nějaký pro mě neznámý alkohol brčálově zelení barvy. S odporem jsem ho do sebe kopla, ale ukázalo se, že je to dobrý. Potom jsme se vydali zpět na parket, kde zrovna hráli písničky v takovém zvláštním orientálním rytmu. Brzy jsme s Mattem zjistili, že se na to dají tancovat jen celkem vášnivé tance. Společně jsme se tam různě proplétali a několik lidí dokonce tančit přestalo a sledovali nás.
   K těm sledujícím, jak jsem později zjistila, se připojil i můj bratr se Siriusem. Oba na mě s Mattem koukali dost udiveně. Obzvlášť, když skončila asi třetí píseň a Matt mě políbil. To už to evidentně nevydrželi a já slyšela jen jejich křik…
   „Simone! Co to má znamenat?“ vyjel na mě James.
   „Co je ti vůbec do toho? Neříkali jste náhodou, že si půjdeme každém po svým? Do mě ti nic není. I kdybych se tu líbala třeba se všema, tak by ti to mělo bejt jedno!“ vyjela jsem na něj celkem zostra.
   „Jak, že mi do toho nic není? Jsi moje sestra a já nedovolím, aby se o tobě někde říkalo, že jsi poběhlice!“ řval na mě jako smyslů zbavený.
   „Tak poběhlice?“ zasmála jsem se. „To se snad ani nesmím políbit se svým klukem? Dovolte abych vás představila. Jamesi, to je Matt, můj kluk. Matte, to je James, můj bratr.“ Zvědavě jsem si Jamese prohlížela. Bála jsem se jeho reakce. Vždycky byl výbušný.
   „Cože? A to jste jako spolu začali chodit v posledních pěti minutách, nebo co?“ Nyní už nás sledoval téměř celý lokál.
   „Pěti minutách? Jestli tak počítáš rok, tak ano.“
   „Cože? Rok? Vy už spolu chodíte rok?“ Počkal, až alespoň mírně přikývnu a potom pokračoval. „A to jsi mi o tom ani neřekla?“
   „Proč bych ti měla něco říkat? Pokud vím, tak ty mi taky nic neříkáš o svých holkách!“ křičela jsem na něj a přitom jsem popadla Matte za ruku a táhla ho ven.
   „Já, Matte, promiň. Je mi to líto. Celá ta hádka, to se vůbec nemělo stát. Promiň,“ omlouvala jsem se stále dokola a přitom jsem ještě brečela.
   „To je dobrý, lásko, vážně,“ utěšoval mě Matt, vzal mě do náručí a lehce se mnou zatočil. Zapomněla jsem se zmínit, že je o dva roky starší. Tudíž mu je 18. „Miluji tě,“ řekl jakoby mimochodem. Byla jsem překvapená. Toto říkal jen velmi výjimečně. A to hlavně při příležitostech, kdy jsme spolu byli úplně. Když jsme spolu spali.
   „Já tě taky,“ řekla jsem mu a on mě zlehka políbil na rty. Mírně jsem se zachvěla. Věděl, že tyto letmé dotyky a polibky mám nejradši.
   Počkal, dokud jsem se v jeho náručí a při jeho dotycích neuklidnila a potom mě postavil na zem. Chytl mě okolo pasu a dovedl mě zpět do baru.
   Najednou se před námi objevil James a pečlivě si mě prohlédl. Stále jsem se celá chvěla z Mattových doteků a bratr si toho samozřejmě všiml. Chytačem nebyl nadarmo.
   „Co jsi jí udělal, že se celá chvěje?“ vyjel na Matta.
   Koutkem oka jsem viděla, že Matt přemáhá smích, a proto jsem se do toho vložila sama.
   „Do toho tobě nic není a tak se do něj laskavě nenavážej a respektuj ho! Jdu domů!“ oznámila jsem mu klidně a zeptala jsem se Matta: „Odvedeš mě prosím domů?“
   Než stačil odpovědět, tak se James znovu ozval. „Tak to teda ne. Odvede tě hezky Sirius. A bez keců!“ dodal, když viděl, že jsem chtěla něco namítnout.
   „Hmmm,“ to bylo jediné, co se ze mě dostalo.
   „Tak zatím ahoj, lásko. Však se ještě uvidíme,“ vražedně pohlédl na Jamese, znovu mě políbil, tentokrát tvrději než předtím, a bez dalšího slova odešel.


   Kapitoly: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19